Site Overlay

 Inktober 2023: Twórcza Przygoda z Atramentem

Chciałam podzielić się moim doświadczeniem z Inktober z pierwszego tygodnia! Dla tych, którzy nie znają tego wyzwania to tutaj małe wprowadzenie.

Inktober to coroczne wyzwanie artystyczne, które przyciąga twórców z całego świata, zachęcając ich do codziennego rysowania przy użyciu atramentu. To wyjątkowy miesiąc, pełen wyzwań, inspiracji i twórczej ekspresji, gdzie każdy dzień dostarcza nowe hasła do interpretacji. Jest to nie tylko doskonały sposób na rozwijanie swojego talentu artystycznego, ale także na eksplorowanie różnych stylów i technik rysunku.

Inktober został stworzony przez Jake Parkera, artystę i ilustratora, aby zainspirować innych do regularnej praktyki rysunku oraz promować sztukę. Pomysł na to wyzwanie narodził się w 2009 roku i od tamtej pory stał się globalnym zjawiskiem, zyskując ogromną popularność w społeczności artystycznej.

Podstawowe zasady Inktober są proste: codziennie w październiku artysta rysuje coś związanego z hasłem dnia, używając jedynie atramentu (choć wiele osób wprowadza również kolor). Hasła te są publikowane przez twórcę wyzwania, a uczestnicy interpretują je na swój własny sposób, co prowadzi do niezwykłej różnorodności w tworzonych dziełach.

Oficjalna strona Inktober

Dzień 1: Dream

Szczero mówiąc, nie sądziłam, że wezmę udział w Inktober. Przez cały ostatni tydzień września zastanawiałam się czy wziąć udział czy nie… Ale w ostatniej chwili postanowiłam spróbować. Ostatnio wiele się zmieniło, a Inktober może być idealną okazją do uporządkowania myśli. Dzisiejszy temat to „dream”, więc postanowiłam narysować swojego małego chochlika, obserwującego swoje marzenia w bańkach.

Dzień 2: Spiders

Czas na drugi dzień Inktober! Tym razem tematem były „spiders”, więc moja Vivien musiała się tutaj pojawić. Jako przedstawicielka demonów pająków nie mogło jej zabraknąć!. Vivien na pewno interesowałyby normalne pająki, traktowałaby je pewnie jako swoich podopiecznych.

Dzień 3: Path

Tym razem mamy temat „path”, więc Holly wyrusza na małą wyprawę po dość niebezpiecznej ścieżce.

Dzień 4: Dodge

Ten slogan był nieco trudny do interpretacji. Zdecydowałam się na interpretację jako „unikanie prawdy”. Idrissilla unikała prawdy przez wiele lat, ponieważ była zbyt bolesna. Wolała żyć w iluzji niż stawić czoła prawdzie.

Dzień 5: Map

Dziś tematem jest „map”! Przez chwilę się zastanawiałam, ale zdecydowałam, że Holly i Mouse będą najlepszymi postaciami do tego tematu! Przeglądają jedną z map, którą znalazły, i zastanawiają się, gdzie powinni udać się w swoją następną podróż.

inktober

inktober

inktober

Dzień 6: Golden

Trochę mi to zajęło, głównie z powodu słowa kluczowego „złoty”. Na początku chciałam narysować złotą czarę i przeglądałam rysunki referencyjne, aż natknęłam się na obrazka z Chalice z „The Cuphead Show”… I tak właśnie powstał ten rysunek. Mam wrażenie, że gdyby te dwie postaci się spotkały, nie obyłoby się bez kłopotów.

Dzień 7: Drip

Holly w butelce z atramentem, z kapkami atramentu kapiącymi z jej ogonka. To jest moja interpretacja hasła #drip.

inktober

Dzień 8: Toad

Kolejny dzień wyzwania Inktober, a dzisiaj to ropucha jest naszym głównym tematem! Holly spotkała dziwną ropuchę.

inktober

Inktober – Pierwszy tydzień

Jestem dumna, że udaje mi się codziennie tworzyć prosty rysunek w ramach wyzwania Inktober. Pierwszy tydzień już za nami, a ja nie mogę się doczekać kolejnych tematów i rysunków. Dziękuję wszystkim za wsparcie i do zobaczenia na kolejnych rysunkach!

3 thoughts on “ Inktober 2023: Twórcza Przygoda z Atramentem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Cień Pisarza. All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes