Site Overlay

Zew Krwi – Jack London – Opowieść o dzielnym Buck’u

Kim jest Jack London?

Jack London to amerykański pisarz. Uczęszczał na Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, jednak był zmuszony przerwać naukę z powodu złego stanu finansowego. Zanim został pisarzem przebył długą drogę. Zajmował się różnymi pracami od bycia gazeciarzem, marynarzem, a nawet poszukiwaczem złota. Przez zdobyte w różnych pracach pomogły wzbogacić treść jego książek.
Dwie jego najpopularniejsze książki to właśnie „Zew krwi” oraz „Biały Kieł”.
Pisarz zmarł w 1916 roku, mając zaledwie 40 lat umierając prawdopodobnie na niewydolność nerek. Jednak są też domysły, że pisarz popełnił samobójstwo.

„Zew Krwi” – czyli krótko o historii książki

„Zew Krwi” to książka, która została wydana w 1903 roku, a pierwszego polskiego wydania doczekała się w 1924 roku. Od tego czasu ukazało się już kilka przekładów i wznowień tej porywającej książki.
Książa, którą ja czytałam pochodzi od wydawnictwa Zysk i Ska. Miała ona swoją premierę 25-go lutego tego roku.

„Zew Krwi” – o czym jest książka?

Książka pewnie jest niektórym osobom znana, ale znajdą się osoby, które nie znają tej książki.
„Zew Krwi” to książka opowiadająca o losach czteroletniego psa Bucka, który jest mieszańcem owczarka szkockiego oraz bernardyna. Wiedzie spokojne życie na południu w posiadłości sędziego Millera w Santa Clara. Buck traktowany był zupełnie inaczej niż inne psy. Pozwalano mu na wszystko. Uczestniczył w długich spacerach, czy polowaniach, jednak nigdy nie skosztował ciężkiej pracy. Jednak jego życie zmieniło się, gdy na Alasce wybuchła gorączka złota. Psy stały się potrzebnym towarem, a pewien ogrodnik potrzebował pieniędzy.
Buck wylądował na zimnej i niebezpiecznej Alasce. Musi przystosować się do nowego środowiska? Jak poradzi sobie z ludźmi, którym będzie zależało, aby go złamać? Czy znajdzie tam kogoś wartego zaufania? Czy Buck jest na tyle sprytny i mądry, aby przeżyć?

„Zew Krwi” pod względem technicznym

To wydanie „Zew Krwi” opatrzone jest prostą grafiką, skupiającą głównie odcienie błękitu i bieli kojarzące się ze zdradziecką Alaską. Do tego na głównym elementem okładki jest rysunek Bucka. Wykonany jest on estetycznie oraz przykuwa uwagę.
Ta okładka wyróżnia się też na tle pozostałych wydań. Ta okładka jest skromniejsza niż poprzednie, które stanowiły pełne ilustracje. Najczęściej okładką był psi zaprzęg z Buckiem na czele albo Buck na tle lasu.
Książka posiada jeszcze czarno-białe ilustracje, które oddają klimat historii.
Do tego książka posiada dużą czcionkę przez co czyta się szybko.

Kilka słów na koniec

„Zew Krwi” to książka, która opowiada o życiu psa, który spotyka się z ciemną stroną ludzi, a mimo to potrafi znaleźć w sobie dość miłości, aby nawiązać prawdziwą przyjaźń. Jest to historia, w której od początku do końca kibicujemy Buckowi, aby wreszcie był wolny i szczęśliwy. Przeżywamy z nim te złe chwile, gdy ludzie próbują go złamać, czy jak zostaje sprzedany. Ale w życiu Bucka będzie też kilka szczęśliwych chwil.
Książka mimo tego, że pochodzi z roku 1903 dalej potrafi chwycić za serce swoją porywającą i emocjonującą historią.
Polecam tę książkę każdemu fanowi „Biały kieł”, ale i nie tylko 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Cień Pisarza. All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes