Site Overlay

Pyrkon  – Powrót Festiwalu w pełnej krasie!

W weekend 16-18 czerwca odbył się jeden z największych festiwali fantastyki w Europie – Pyrkon. Trzydniowe wydarzenie, które przyciągnie swoją każdego fana gier, filmów, komiksów czy literatury! Już na pierwszy rzut oka można było poczuć, że Pyrkon to miejsce, w którym każdy znalazł swój skrawek nieba. Pyrkon to miejsce, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Nawet jeśli od pandemii minęło już trochę czasu, dopiero w tym roku poczułam, że Pyrkon był taki jak kiedyś.

Niesamowite miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Oto Pyrkon

Impreza odbyła się na ogromnej powierzchni dorównującej prawie 11 boiskom piłkarskich! Nie mówcie, że to nie robi wrażenia! Wybranie się na Pyrkon nawet na jeden dzień stanowi niezłą przeprawę, a co dopiero na trzy dni pełne atrakcji.

 Organizowane były prelekcje (np. „Czy SI może tworzyć sztukę?”) czy warsztaty („Warszaty Charakteryzacji teatralnej/cosplayowej”). Chociaż mi nie udało się na żadną trafić, wiem od przyjaciół, że niektóre były bardzo niezwykłe i pasjonujące!

 Nie zabrakło też kina plenerowego, gdzie można było obejrzeć „Wiedźmina”z 2001 roku, czy „Goblin Slayer”. Nie zabrakło też takich gości jak członkowie kanału TVGry.pl, czy Julian Jeliński (Brody z Kosmosu) nie zabrakło też innych znanych pisarzy, cospleyerów czy piosenkarzy! Można ich też było spotkać nie tylko na prelekcjach czy wydarzeniach, ale też w innych miejscach Pyrkonu. Jak ktoś miał szczęście to udało mu się zrobić selfie z idolem.

 Przez całe 56 godzin festiwalowych uczestnicy mogli wybierać spośród niemal tysiąca punktów programu. Można było zgrać w ulubione gry – te planszowe jak i te konsolowe! Jak również podziwiać fantastyczne wystawy, czy odwiedzić wioski tematyczne takie jak postapo czy rycerskie. Nie zabrakło też herbaciarni „Jaśminowy Smok” z Avatara.

Było to wyjątkowe miejsce, w którym każdy uczestnik mógł poczuć się wyjątkowo i swobodnie wyrazić swoją pasję. Niektórzy przeistaczali się nawet w postacie z ulubionych universów, stając się na chwilę Harrym Potterem, Supermanem czy Yennefer.

Kraina wystawców!

Pyrkon to nie tylko miejsce spotkań i zabawy, ale również raj dla zakupoholików. Na festiwalu znajdowało się aż 280 wystawców oferujących nie tylko gadżety ze znanych i mniej znanych universów, ale także unikatowe rękodzielnicze wyroby. Bez względu na gust czy zainteresowania, każdy znalazł coś dla siebie. Sama większość czasu spędziłam na hali przeznaczonej dla małych wystawców, gdzie można było zakupić ręcznie robioną biżuterię od „Crystal Forest Jewelry” czy przeuroczego węża Slytherinu od „Sandomia – Cockroach Craft”.

Impreza cieszy się ogromną popularnością, co potwierdziła liczba uczestników z poprzedniego roku, których było aż 56 tys. Mam wrażenie, że w tym roku było ich równie tylu co może i więcej!

Mimo tak duże ilości ludzi można poczuć się na miejscu i swobodnie wyrażać siebie.

Pyrkon – to nie tylko prelekcje i warsztaty

Pyrkon to przede wszystkim bogactwo wyboru i różnorodność. Oprócz licznych prelekcji, warsztatów i wystaw, festiwal oferował również spektakle teatralne, koncerty, pokazy filmowe, a także prestiżowy konkurs cosplay – Maskaradę.

Koncerty na Sali Ziemi i Scenie Plenerowej dostarczały niezapomnianych wrażeń muzycznych. Mogliśmy usłyszeć takie zespoły jak zespół Mili, czy Tassack. Ale posłuchać też takich wykonawców jak Agnieszka Suchy znana jako Dziewanna.

Na koniec słów kilka!

Pyrkon to miejsce, gdzie można spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, a także nawiązać nowe znajomości. Festiwal jest znany nie tylko ze swojej ciepłej i życzliwej atmosfery, ale również ze swojego bezpiecznego środowiska. Organizatorzy i uczestnicy są otwarci i pomocni wobec wszystkich uczestników.

Festiwal Pyrkon to magiczne miejsce, w którym fantastyka staje się rzeczywistością. To trzy dni pełne pasji, kreatywności i niekończącej się zabawy. Każdy, kto odwiedził Pyrkon, mógł poczuć, że jest częścią czegoś wyjątkowego.

Wszystko to jest możliwe dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Klub Fantastyki „Druga Era”, które od ponad 20 lat działa na rzecz rozwoju kultury fantastycznej.

Festiwal Fantastyki Pyrkon to nie tylko impreza. To wspólnota ludzi, którzy łączą się poprzez swoje pasje i zainteresowania. To miejsce, w którym można spełniać marzenia i odkrywać nowe światy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Cień Pisarza. All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes