Site Overlay

Inktober 2023: Ostatnia prosta

Inktober właśnie dobiegł końca, a ja nie mogę doczekać się, żeby podzielić się z Wami tym, co udało mi się stworzyć podczas tego wyjątkowego wyzwania. Ostatni tydzień Inktober był prawdziwym wyzwaniem, momentami męczącym, ale tak bardzo satysfakcjonującym. Dlatego właśnie chcę Was teraz zabrać w podróż po tych ostatnich dniach, podsumować to wyjątkowe doświadczenie i podzielić się z Wami moimi twórczymi eksperymentami.

Dzień 23: „Celestial” – Gwiazdy i Teleskop

Czy wiecie, że jednym z najlepszych aspektów Inktober jest to, że inspiracja przychodzi wtedy, gdy się jej najmniej spodziewamy?

Początkowo planowałam, aby w ramach hasła „celestial” narysować Księżniczkę Celestie z My Little Pony. Jednak, jak to często bywa, moja wyobraźnia podsunęła mi zupełnie inny pomysł. Zamiast księżniczki, wybrałam teleskop skierowany w nocne, gwiaździste niebo.

Wynik? Prosta, ale piękna ilustracja, której zwykle bym nie stworzyła. To piękno Inktober – spontaniczność i otwartość na nowe idee.

Dzień 24: „Shallow” – Płytki Rzeka

Ten dzień był nieco trudniejszy. Hasło „shallow” okazało się dość wymagające i większość dnia zajęło mi planowanie rysunku. „Shallow” znaczy płytki, powierzchowny bądź mielizna. Było to hasło dość dla mnie abstrakcyjne, aby stworzyć rysunek. Miałam kilka pomysłów, ale ostatecznie ponownie postawiłam na prostotę.

Płytka rzeka otoczona roślinnością. Postanowiłam też wyjść poza schemat, dodając odcienie szarości przy użyciu markerów.

Oto efekt!

Dzień 25: „Dangerous” – Niebezpieczny Demon

„Dangerous” to temat naprawdę ciekawy, ponieważ można go interpretować na wiele sposobów. Wiele rzeczy może być niebezpiecznych, a wiele katastrof można przedstawić na rysunku. W przeciwieństwie do poprzedniego hasła „shallow” które było zbyt abstrakcyjne jak dla mnie.

Dlatego przedstawiam wam Alto! Demon, który doskonale reprezentuje niebezpieczeństwo. Jest wściekłym demonem, zdradzonym przez innych władców. Czy będzie w stanie pokonać swoich wrogów zanim ci odbiorą mu wszystko?

Dzień 26: „Remove” – Uwolnienie

Kolejny dzień, kolejny slogan!

Hasło #remove było idealnym pretekstem do kontynuowania małej przygody Asha!

Poprzednim razem widzieliście Ashę w dość sporych kłopotach. Uwięzionego, rannego i związanego łańcuchami…

Jednak Ash zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał. Użył magii, by się uwolnić! To był jeden z jego wielu tajemniczych talentów, które skrzętnie ukrywał. Nikt poza kilkoma najbliższymi osobami w rebelii nie wiedział o tym sekrecie.

Pytanie pozostaje tylko jedno. Czy Ash-Kore od początku planował, że da się schwytać?

„Dzień 27: „Beast” – Dzikie Bestie Kosmosu

#beast to niesamowicie ciekawy temat, ponieważ pozwala na różne interpretacje. Bestie mogą przybierać wiele różnych postaci. Temat bardzo w moim klimacie, bo uwielbiam tworzyć fantastyczne postacie! Dlatego chciałabym wam przedstawić Borisa – kosmiczną bestię w postaci kota!

Dzień 28: „Sparkle” – Iskra

Ostatnie dni Inktobera były bardzo męczące i dłużyły mi się. Głównie z powodu zmęczenia związanego z ciągłym rysowaniem oraz wymyślaniem nowych rysunków. Kreatywność może być męcząca!

Hasło #sparkle od razu skojarzyła mi się z tym My Little Pony – kreskówką z mojego dzieciństwa. Jednak zamiast trzymać się klasycznego stylu tej kreskówki, postanowiłam wypróbować coś zupełnie nowego.

Dzień 29: „Massive” – Potężne Drzewo

Inktober to naprawdę trudne wyzwanie. W poprzednich latach zazwyczaj rysowałam kilka prac co kilka dni, łącząc ze sobą hasła.

W tym roku postanowiłam rysować codziennie, co okazuło się być trochę męczące w miarę zbliżania się do końca października.

Kolejne hasło to było #massive i znowu postawiłam na prostotę – ogromne, starożytne drzewo w lesie.

Dzień 30: „Rush” – Pośpiech

Zastanawiałam się, jak można oddać pośpiech. Najlepszy pomysł, który przyszedł mi do głowy, to scena ucieczki. Przedstawiam wam Mouse, którą już kilka razy mieliście okazję zobaczyć. Po zakończeniu Inktober, podzielę się jej oficjalnym projektem. Na razie niech jej postać pozostanie tajemnicą.

W tym rysunku Mouse ucieka w pośpiechu. Co takiego się stało, że musiała uciekać?

Dzień 31: „Fire” – Płomienie Nocy

To ostatni rysunek, którego tematem było #fire. Nikt nie pasuje lepiej do tego tematu niż Ash.

„To była zwykła noc. Bardzo spokojna. Nie zapowiadała żadnych niebezpieczeństw, a jednak Ash-Kor pamięta krzyki swojej matki. Dźwięki walki i silny głos ojca.

„Uciekaj!”

To ostatnie słowa, które Ash pamięta. Potem były tylko płomienie, które zabrały wszystko, co kochał.”

Inktober 2023 właśnie zakończył się, a ten ostatni tydzień był naprawdę wyjątkowy. Był pełen wyzwań, momentami męczący, ale jednocześnie niesamowicie satysfakcjonujący. Ciągła potrzeba kreatywności czasem może być wyczerpująca, ale to właśnie w tym tkwi piękno Inktober. Daje mi szansę na eksperymentowanie i rozwijanie się jako artystka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Cień Pisarza. All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes