Site Overlay

Holly Chochlik i jej „mały” świat

Oto przed Wami mój mały Chochlik!

Holly wpadła niespodziewanie i zadomowiła się w moich szkicownikach. Dzięki czemu pojawiło się parę ciekawych projektów – część jest jeszcze w fazie planowania, ale o tym trochę później.

Kim jest Holly?

Mój potworek inspirowany jest starymi kreskówkami.

Mały chochlik o uroczym wyglądzie, który może zmylić każdego. Uroczy wygląd nie gwarantuje łatwego charakteru, a Holly jest osóbką która lubi mieszać się w kłopoty.

Jak widać Holly nie posiada rączek, nigdy ich nie posiadała i nie czuje ich braku. Zwykle używa swojego ogona do łapania różnych rzeczy. Może go rozciągać wedle swojego uznania.

Ma bardzo specjalne umiejętności, ale aby nie zdradzać za wiele to jedną z nich jest to, że jej sukienka zmienia się razem z jej emocjami.

Kolory

Fioletowy – To kolor neutralny, który towarzyszy jej przez większość czasu, ale pojawia się również gdy czuje się zrelaksowana.

Jasno błękitny – To kolor, który symbolizuje strach albo niepokój. Holly boi się raczej niewielu rzeczy, a jeszcze mniej jest ją w stanie przerazić. Raczej muszą to być skrajne sytuacje. Holly lubi próbować nowych rzeczy i jest raczej typem ryzykantki. 

Różowy – Wrażliwość to ogólna emocja, pod którą kryje się kilka bardziej podobnych emocji. To jest coś w stylu uczucia jakie czuje do innych osób lub przedmiotów, które bardzo lubi. Może to być miłość, ale też uczucie dużego przywiązania bądź przyjaźni. Dość skomplikowane uczucie, ale Holly wydaje się bardzo urocza z tym kolorem.

Żółty – To kolor szczęścia oraz determinacji. Holly potrafi się cieszyć z prostych rzeczy, jak i też z tych wyjątkowych. Te bardziej specjalne wydarzenia, które czynią ją szczęśliwą sprawiają, że ze szczęścia, aż fruwa. Wtedy też się zapomina i może wpaść w kłopoty. Dobrze jest wtedy przekuć balonik i nieco ją uziemić, zanim gdzieś się zgubi. Jej sukienka robi się żółta też wtedy gdy czuje się zdeterminowana. Nowe zadania, czy sytuacje to dla niej wyzwania, które napełniają ją determinacją. Czasami przecenia swoje siły i pakuje się w kłopoty.

Szarość – Smutek ukazany jest za pomocą szarości. Jak każdego Holly również dopada smutek. Czasami mniejszy, czasami większy. Zdarza się, że gdy jest bardzo przygnębiona albo jej przykro potrafi się popłakać i trząść, jednak takie skrajne emocje należą do rzadkości. Szarość oznacza też melancholię. Zwykle, gdy Holly wpada w taki nastrój chce, aby ktoś ją przytulił albo zjeść coś słodkiego. Holly bardzo nie lubi być sama.

Czerwień – Robi się nieprzyjemnie, gdy sukienka Holly przybiera kolor czerwony. Gniew reprezentowany jest właśnie przez czerwony oraz sukienka Holly zachowuje się wtedy jak płomienie. Holly łatwo się denerwuje jeśli coś nie idzie po jej myśli. Robi się zła, lepiej z nią nie zadzierać. Gniew to silna emocja, która potrafi zawładnąć każdym, a małe chochliki nie stanowią wyjątku.

Ciemna zieleń – Zazdrość, która reprezentowana jest przez kolor ciemno zielony. Holly nie za bardzo przepada za tym uczuciem i zawsze jej głupio, gdy komuś czegoś zazdrości. Zwykle później przeprasza.

Ciemno żółty/stare złoto – Obrzydzenie. Zwykle jej sukienka przybiera taki kolor, gdy coś jej nie smakuje. 

Pomarańczowy – oznacza ekscytację oraz zachwyt. Potrafi się ekscytować wieloma rzeczami – np. nową grą planszową czy spotkaniem z przyjaciółmi.

Tylko emocje nie zawsze są takie proste. Zwykle są skomplikowane i nawarstwiają się. Mieszają się. Czasami można czuć wiele emocji jednocześnie – albo przeplatają się ze sobą. Wtedy trzeba je jakoś rozgryźć.

Parę ciekawostek o Holly

Przygotowuję Holly do większego projektu, mianowicie do animacji, która opowiedziałaby część jej historii. Może uda mi się wypuścić coś w tym roku, ale trudno to stwierdzić.

Częściej będą pojawiały się krótkie komiksy z Holly i Ash-korem w roli głównej. Kim jest Ash-kor dowiedzie się później.

Na razie mogę podsycić waszą ciekawość tymi ciekawostkami:

  • Nasz mały chochlik skrywa parę mrocznych sekretów, których boi się ujawnić. Woli je głęboko zapomnieć oraz udawać, że ich nie ma. Tylko czasami jej przeszłość daje o sobie znać przytłaczając ją.
  • Czuje wielki smutek oraz strach, bo nie potrafi się z nią zmierzyć. 
  • Ash-kor nie jest jedynym towarzyszem Holly. Przed nim miała jeszcze jednego, którego utraciła.
  • Holly nabyła umiejętność otwierania drzwi do innych światów.
  • Holly wiele podróżowała ze swoim pierwszym towarzyszem.
  • Holly potrafi mówić, ale z pewnych względów znanych tylko jej woli milczeć. Za to wydaje różne dźwięki takie jak ćwierkanie, czy piszczenie albo kwilenie.
  • Potrafi używać stalówki swojego ogona jak długopisu.
  • To, że jej sukienka zmienia się wraz z jej emocjami nie znaczy, że można z niej czytać jak z otwartej księgi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Cień Pisarza. All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes