Site Overlay

Astrofizyka dla zabieganych – recenzja

Jaka jest natura przestrzeni i czasu? Jakie jest nasze miejsce we wszechświecie? Jakie jest miejsce wszechświata w naszym życiu?

Jeżeli chcecie poznać przemawiające do wyobraźni, szybkie i konkretne odpowiedzi na te intrygujące i poszerzające horyzonty pytania, nie znajdziecie lepszego źródła niż książka napisana przez znanego amerykańskiego astrofizyka i bestsellerowego autora Neila deGrasse’a Tysona.

„Dziś niewielu z nas ma czas na kontemplację kosmosu. Tyson dobrze o tym wie, więc sprowadza cały wszechświat na ziemię, pisząc o nim jasno i zwięźle, z iskrzącym się poczuciem humoru, w smakowitych rozdziałach, które możecie z łatwością pochłonąć w dowolnym czasie i miejscu waszego zajętego dnia.

Nieważne, czy właśnie czekacie na filiżankę porannej kawy, na przyjazd pociągu czy odlot samolotu – sięgnijcie po Astrofizykę dla zabieganych! Ta książka wyjaśni wam dokładnie to, czego potrzebujecie, by zyskać obeznanie z kosmosem i zacząć rozumieć treść pasjonujących naukowych doniesień: od Wielkiego Wybuchu po czarne dziury, od kwarków po mechanikę kwantową, od odkrywania planet do poszukiwania życia we wszechświecie – po jej lekturze żadne z tych zagadnień nie będzie wam obce!”

Tak głosi opis z tyłu książki. A kim jest autor? O czym naprawdę jest ta książka? I przede wszystkim dla kogo?

Zaczniemy od początku.

Od autora.

Jest nim Neil deGrasse Tyson. Astrofizyk. Kierownik Planetarium Haydena. Absolwent Bronx High School of Science i doktorant Uniwersytetu Columbia.

W książce dał wiele razy do zrozumienia, że pragnie podzielić się z czytelnikami swoją pasją do kosmosu, wszechświata.

Styl, w jakim pisze, jest zrozumiały oraz prosty. Pozwala wyobrazić sobie miliony atomów przemierzających wszechświat.

A książka?

Tyson zabiera nas w niezwykłą podróż od początku powstania Wszechświata. Poznajemy teorię Wielkiego Wybuchu. Jak w ciągu mniej niż jednej sekundy Wszechświat od małej kropli, która zmieściłaby się na główce igły, urósł do niewyobrażalnych rozmiarów. Jak formowały się planety oraz z czego powstały. O sile światła oraz tajemnicach, jakie ze sobą niesie. Prowadzi Nas za rękę, przestawiając ludzi, którzy powiększyli nasz świat. Pokazali, jak mali jesteśmy, ale ukazali siłę naszego umysłu.

Opowie ci też o ciemnej materii, która jest największą zagadką dla astrofizyków. O układzie z kosmosem. O niesamowitej sile grawitacji, która trzyma wszystko razem. O sferze idealnej.

Książka „Astrofizyka dla zabieganych” jest idealna dla każdego, kto pragnie chociaż trochę lepiej poznać otaczający nas świat. Przez prosty język jest dostępna dla każdego i nie trzeba kończyć studiów z astronomii, aby zrozumieć, o czym mówi autor.

Polecam tę książkę każdemu pasjonatowi nocnego nieba oraz każdemu, kto dopiero zaczyna tę niezwykłą przygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Cień Pisarza. All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes