Site Overlay

GuardianTale – Undertale AU. Część 1

Słowem wstępu

Część z Was pamięta moje opowiadanie „Zapomniana Wytrwałość”. Jest ono częścią większego projektu i równocześnie wstępem do właściwej historii GuardianTale. Część z Was pewnie też kojarzy podobny wpis. Poprzedni nie był taki dobry jak chciałam i parę rzeczy się pozmieniało, więc teraz jest bardziej aktualna wersja. W kolejnych wpisach chcę również zdradzić zalążki fabuły kolejnych komiksów.

GuardianTale to pomysł na moje Alternative Universe związane z Undertale.

Historia Kathariny i to jak wpada do Podziemia to wstęp do większej historii, która będzie się działa podczas historii Frisk. Katharina wiele zmieniła i dała początek pewnym zmianom, które będą przedstawiane w komiksach (mam ich w planie kilka i nie długo zacznę nad nimi prace) jak i innym opowiadaniu.

Ale na razie przedstawiam Wam Design jaki wymyśliłam dla moich bohaterów.

Sans


Sans ma 16 lat. To młody potwór – szkielet, który żyje ze swoją rodziną w Podziemiu w miasteczku Snowdin. Lubi się uczyć i kiedyś chciałby pracować w Laboratorium tak samo jak jego ojciec. Uczy się władać niebieską magią. On i jego rodzina to jedne z ostatnich szkieletów w Podziemiu.

Sans interesuje się astronomią jak i lubi zwiedzać Ruiny. Wiele razy wymykał się, aby oglądać Stare Miasto oraz trenować tam swoją magię. Jego najlepszym kolegą jest Grillby, bardzo lubią swoje towarzystwo bo łączy ich ten sam problem – próba sprostania oczekiwaniom ich ojców.

Podczas jednej ze swoich wypraw do Ruin Sans spotyka trzeciego upadłego człowieka – Katharinę.

Relacja Sansa z Kath nie jest zbyt prosta. Sans przez traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa nie przepada za ludźmi. Nie rozumie też działań swojego ojca, gdy ten postanawia zając się Kathariną.

Nie jest to duży spojler do opowiadania, jeśli powiem, że Sans ostatecznie został Gwardzistą. Więcej o nim pojawi się w innym wpisie, gdzie przedstawię Wam jego Design jako dorosłego. Ale pewne rzeczy nie poszły po myśli Sansa i musiał zrozumieć jak działa świat, a przez to podjął trudne decyzje, których konsekwencje mogą być druzgocące.

Papyrus to młodszy brat Sansa. Ma 10/11 lat w trakcie trwania opowiadania „Zapomniana Wytrwałość”.

Jest idealnym przykładem sformułowania „żywe srebro” – niezwykle ruchliwy dzieciak, który nie opuszczałby swojego brata na krok. Niestety nie zawsze może mu towarzyszyć. Nienawidzi żartów swojego brata, chociaż jest wdzięczny za każdą jego pomoc.

Niestety niezwykle szybko się nudzi i każde jego zainteresowanie nie trwa długo. Jego marzenia i pasje zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kocha swoją mała rodzinę, ale nie rozumie dlaczego tak często nie ma jego ojca w domu.

Papyrus od razu polubił Katharinę gdy tylko się pojawiła.

Papyrus dzięki wsparciu Kath w późniejszych latach spełnił swoje marzenie – został przyjęty do Gwardii i piął się na szczyt. Był dzieckiem gdy Katharina zginęła, a pewne wydarzenia zatarły mu pamięć o niej. Niewiele pamięta z przyjaźni jaką z nią stworzył, ale pamięta uczucie bliskości i tego jak ważną osobą się dla niego stała. Jako dziecko traktował ją jak starszą siostrę.

Pora na Katharinę! Główną bohaterkę opowiadania „Zapomniana Wytrwałość”.

Dziewczyna przez rządzę przygód i głupie działania wpada do Podziemia. Świat, który znał tylko z książek nagle staje się rzeczywistością. Nie bardzo wie jak się odnaleźć w tym wszystkim, ale dzięki wsparciu stara się iść do przodu i jakoś zaadaptować.

W Podziemiu czeka ją wiele przygód jak i nowych znajomości. Jedne będą miłe, a inne zostawią jej ciężkie przeżycia.

Porównując nowy wygląd Kath do jej starego, to ważna zmiana nastąpiła w kwestii braku okularów. Miałam w planach odnowić okładkę, ale na razie jest to w powijakach. Ale mogę zdradzić, że to ile pojawienie się Kath zmieniło nie zniknęło po jej śmierci. Mogę zdradzić, że Kath odegra jeszcze pewną rolę w tym Au – pośrednią jak i bezpośrednią.

Kliknij i zacznij czytać!

GuardianTale. Przedstawienie postaci. Cześć 2

GuardianTale. Przedstawienie postaci. Część 3

1 thought on “GuardianTale – Undertale AU. Część 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 Cień Pisarza. All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes