Recenzja “Ostatni Jednorożec”

O czym jest?

Akcja dzieje się w świecie, gdzie żyją jednorożce. Jedna z nich, Jednorogini żyje w liliowym lesie. Całkiem sama otoczona jedynie wiecznie zielonym lasem oraz jego mieszkańcami.

Pewnego dnia dociera do niej informacja, że jednorożce zaginęły. Ludzie uważają, że zniknęły z tego świata albo w ogóle nie istniały.

Jednorogini uważa, że jest ostatnim jednorożcem. Postanawia opuścić swój bezpieczny las, aby odnaleźć pobratymców, jeśli jeszcze żyją.

W trakcie podróży pierwszy raz doświadcza trudów życia oraz poznaje nieudolnego czarodzieja – Szmedryka oraz nieustraszoną Molly.

Trochę o bohaterach!

Jednorogini to ostatni jednorożec. Jest istotą, która nie czuje tak jak ludzie. Nie potrafi dostrzec piękna chwili ani jej ulotności. Ludzkie uczucia uważa za błahe. Jednak zależy jej na naturze oraz dobru jej gatunku. Emanuje ona elegancją oraz dostojnością. Każde zwierzę czuje przed nią respekt.

Szmedryk, nieudolny czarodziej, któremu nie wychodzi nawet najprostszy czas. Tuła się po świecie, zabawiając ludzi kuglarskimi sztuczkami. Gdy na swej drodze spotyka Jednorogini, prosi ją, aby mógł jej towarzyszyć. Ma nadzieję, że w ten sposób odkryje źródło prawdziwej magii.

A Molly?

Jest ona tylko zwykłą kobietą, która za młodu widziała coś niezwykłego i uznała to za sen. Jednak ten sen okazał się prawdą.

A najważniejszy jest…

Klimat!

Tak, atmosfera jaką potrafił wytworzyć Peter S. Beagle – autor powieści jest bajkowa jak same jednorożce.

Czytając tę książkę miałam wrażenie jakbym unosiła się w powietrzu. Książka została napisana lekkim stylem, a do tego znajdzie się w niej kilka urokliwych piosenek oraz wierszy.

Jest to historia, którą trudno przewidzieć. Nie wszystko wydaje się tym, jakie się powinno.

A nasza Jednorogini?

Ona nigdy nie czuła miłości. Jednorożce nie kochają, bo jak mają pochować skoro wszystko oprócz nich w końcu odejdzie?

Post Author: DodoDan

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bookendorfina

O dziecka lubiłam takie klimaty, do dziś chętnie po nie sięgam, oczywiście w wydaniu dla dorosłych. 🙂

AMN

Koleżanka miała mi ją kupić na urodziny, ale nie było dostępne nigdzie :/ Ja póki co też nie kupuję książek, więc musi jeszcze trochę poczekać 😉

zaczytanamarzycielka8

Czytałam wiele o tej książce jednak nie ciągnie mnie do niej w ogóle.

Usia

Recenzja dobrze napisana, zachęca do sięgnięcia po książkę, chociaż to chyba już nie całkiem moje klimaty.
Pozdrawiam,
Ula

Laurel

Ten baśniowy klimat bardzo do mnie przemawia. Do tego niezwykli bohaterowie a wśród nich jednorożec, z pewnością porwą mnie w swój magiczny świat, którego nie będę chciała opuścić, aż do przeczytania ostatniej strony 😉

Magia_ksiazek

Słyszałam już trochę na temat tej książki, przeczytałam kilka opinii i niestety nadal nie jestem do niej przekonana. Gdyby kiedyś wpadła w moje ręce, to przeczytałabym ją, jednak nie planuje jej zakupić.

Viki

Wydaje się być fajna książka szczególnie dla młodszego czytelnika 🙂

Aleksandra_B

Nie jestem jakąś zwolenniczką jednorożców, nie specjalnie ciągnie mnie do tych mitycznych zwierząt, jednak kiedy w grę wchodzą niemal baśniowe klimaty… Wtedy jestem w stanie zapomnieć o swoich „uprzedzeniach”, byle tylko zaznać tej cudownej atmosfery, która nigdy nie będzie daną w naszym rzeczywistym świecie. Chętnie zapoznam się z tą książką. 😉

Karolina

Chyba kiedyś oglądałam film animowany na podstawie tej książki . Tak mi się przynajmniej wydaje, po książkę sięgnę

laraczyta

Nie lubię książek o jednorożcach, ta cała obsesja na nie mnie przeraża. Jednak może kupię tę książce mojej kuzynce.

Uwielbiam jednorożce 😀 Są cudowne i działają na wyobraźnię 🙂
PS. Dobra rada – przeglądaj swoje notki, bo dużo literówek Ci się wkrada 😉

Kinga

Piekny klienta baśni i bajek. Sama bym chętnie sobie to przeczytała 🙂 ale zaopatrze się w nią bo chłopcom się spodoba 🙂

Stacja Książka

Bardzo fajnie opisałaś tę książkę, tak, że zachęca to do lektury, ale tym razem nie skorzystam z rekomendacji, bo tego typu bajkowe klimaty są kompletnie nie dla mnie. Lubię bajki i baśnie, ale coś bardzie w stylu Braci Grimm.

język włoski

Nie lubię takich tematów, ale dzieki za recenzje.