“Ktoś kogo znamy” autorstwa Shari Lapena

Kim jest autorka?

Shari Lapena to około piędziesięcioparoletnia kobieta, która jest autorką takich książek „Niechciany gość”, „Nieznajoma w domu”, czy „Para zza ściany”. W tej recenzji przyjrzę się jej nowej książce „Ktoś kogo znamy”.

Shari pisze książki z gatunku thrillerów oraz kryminałów.

Co mamy na okładce?

Książka „Ktoś kogo znamy” prezentuje się naprawdę dobrze. Przedstawia ona zdjęcie typowego amerykańskiego domu na przedmieściach. Cała okładka jest w odcieniach fioletu, dzięki czemu wybija się na niej biały tytuł „Ktoś kogo znany”. Białe litery lekko zbryzgane są czerwienią, aby mogły imitować rozprysk krwi. Jest ona estetycznie wykonana przez co wyciąga wzrok.

O czym jest „Ktoś kogo znamy”?

„Ktoś kogo znamy” to książka opowiadająca o losach kilkorga ludzi. Są to typowi mieszkańcy zwykłego amerykańskiego osiedla. Prowadzą normalne życie, a przynajmniej starają się aby tak wyglądało. Jednak naprawdę niektórzy z mieszkańców mają sekrety, które mogłyby nigdy nie wyjść na światło dzienne.

Wszystko zaczyna się sypać, gdy zaginęła Amanda Pierce. Jej mąż zgłosił jej zaginięcie, jednak policja je bagatelizuje. Okazuje się to okropne w skutkach. Ciało Amandy Pierce zostaje odnalezione w rzece. Policja próbuje odkryć kto jest zabójcą.

Sielankowe i idealne życie mieszkańców osiedla zostaje zakłócone. Na jaw wychodzą sekrety, które wywrócą życie do góry nogami.

Kto naprawdę zabił Amandę Pierce? Jej mąż? Czy może ktoś inny? I co z tym wspólnego ma pewien nastoletni chłopak Raleigh i jego nietypowe hobby – włamywanie się do cudzych domów?

Wrażenia z “Ktoś kogo znamy”

ktoś kogo znamy
Kliknij obrazek

Mniej więcej nakreśliłam Wam zarys fabularny. Historia z początku wydaje się naprawdę chaotyczna z powodu wprowadzenia kilka perspektyw. Pierwsze rozdziały przeskakują z punktu widzenia jednej osoby na drugą i to w taki sposób, że łatwo można się pogubić. Poznajemy od razu Roberta Pierce, który zgłasza zaginięcie żony. Raleigh’a, którego niecodzienne zainteresowanie odkryli rodzice. Carmen, nową mieszkankę osiedla oraz Olivię, zatroskaną matkę Raleigh’a.

Taka ilość informacji jaka pojawia się na samym początku jest przytłaczająca i może zniechęcić czytelnika. Jednak jeśli przejdzie się przez te rozdziały, historia tych kilku osób zaczyna się zazębiać oraz dostrzega się istniejące między nimi powiązania. Dzięki tym perspektywom można poznać historię zaginięcia Amandy w całości.

Wszystkie historie, chociaż na początku się tak nie wydaje, są ze sobą powiązane, a w miarę czytania poznajemy jak losy niektórych osób były ze sobą splątane.

Ta książka pokazuje jak nawet z pozoru nieistotna rzecz, może doprowadzić do odnalezienia mordercy. Wiele rodzinnych brudów zostaje wyciągniętych na wierzch, a trzeba pamiętać, że nic nie jest takie jak się wydaje.

Recenzje

Post Author: DodoDan

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiewiórka w okularach

Chyba skuszę się na ten tytuł, lubię takie klimaty.

krystynabozenna

Ja bym raczej umarła ze strachu :-)))

Kasia

Hm, muszę przyznać, że chyba nie specjalnie mi po drodze z tą powieścią. Lubię thrillery, lubię, kiedy autorzy z lekkością manipulują czytelnikami, ale jednak jakos tam sama nie wiem. Ciężko to określić.

Patrycja

Świetna opcja na prezent.

Karolina

Nie czytałam nic tej autorki, dzięki za polecenie

Atrakcyjne wakacje

Na pewno ją przeczytamy, tylko czas trzeba znaleźć

Ania

A ja nie znam, ale chętnie poznam 🙂 muszę koniecznie przeczytać

Agata

Za dużo tego typu książek, nie sięgnęłabym po nią.

Bookendorfina

Klimaty, które mi bardzo odpowiadają, tytuł chętnie zapisuję. 🙂

Kamila

Imię i nazwisko autorki już gdzieś słyszałam, ale jeszcze nie miałam okazji czytać jej książek

MangoMania

Takie fabuły to ja lubię, trochę tajemnicze, ale autorki nie poznałam do tej por.

krystynabozenna

Nie oglądam filmów thrillerów i książki nie czytałam nigdy,
ale może w książce jest mniej strachu?

Karolina Kosek

zawsze na początku ciężko jest się rozeznać w nowym świecie, ale potem to już idzie z górki 😉

Izabela

Chyba skuszę się na tą książkę

Marta

Dla mnie jak w książce głównym lub jednym z głównych wątków jest morderstwo to nawet nie zaglądam do środka. Nie lubię czytać takich rzeczy.

Honorata

Takie książki lubię. Kiedy nic nie jest oczywiste

Aldona

Obawiam się, że odpadłabym na samym początku – ostatnio mam problemy z koncentracją, a chaos panujący w pierwszej cześci lektury jeszcze by je pogłębił 🙂

Para testuje

Ciekawa książka, recenzja bardzo fajnie napisana

Adrianna

Bardzo lubię kryminały, ale akurat tej książki niestety nie znam.

Bardzo mnie ta książka zachęca! Chętnie sięgnę.