Czetlica – córa morza bałtyckiego – Pomysł na opowiadanie

Nowy pomysł

Pomysły na opowiadania czasami pojawiają się same z siebie. Niektóre z nich trafią nas jak piorun. Dostanie się nagłego olśnienia, a inne przyjdą we śnie. Dosłownie tak jak pewna czetlica postanowiła mnie nawiedzić.

Jestem osobą, która uważa, że sny to kopalna dobrych pomysłów na opowiadania albo krótkie historie. Jednym z tych pomysłów jest poniższa postać. Na razie nie chcę zdradzać nic o fabule, ponieważ mam w planach coś większego z nią związaną.

Kim jest czetlica?

Tylko czym dokładnie jest tytułowa czetlica?

Jest to jeden z przedstawicieli demonów słowiańskich. Czetlica to przepiękne stworzenie wodne, zamieszkujące zimne wody Bałtyku. Jej gatunek usługiwał królowej Juracie – dziewicy, która nie była zdolna nikogo pokochać. Mieszkała ona w bursztynowym zamku na dnie Bałtyku.

Czetlice wynurzały się z wody na rozkaz królowej, gdy nie została jej oddana odpowiednia cześć przez wioski nadmorskie. Ich zadaniem było zwabianie rybaków do wody, hipnotyzującymi pieśniami.

Gdy nieszczęśnicy wskakiwali do wody, oddawali się w objęcia żądzy. Szeptali czetlicom, że nie chcą już wracać na ląd, więc one zakładały im żelazny uścisk, ciągnąc pod wodę.

Trochę o postaci na rysunku

Moja postać będzie właśnie przedstawicielem czetlic, jednak odbiegnę trochę od ich oryginalnego wyglądu. Jak widać na poniższym obrazku moja czetlica posiada nogi, a w oryginalne miały rybi ogon. Moja bohaterka posiada łuski na obydwu nogach, które ciągną się przez jej tułów, aż do torsu, a potem schodzą na prawą rękę i prawą część jej twarzy.

Skoro moja czetlica jest stworzeniem wodnym nie mogę odebrać jej błony miedzy palcami stóp. Ma również skrzela na szyi, oraz lekko szpiczaste uszy.

czetlica

Na razie nic więcej o tej bohaterce zdradzać nie będę. Jedyne co mogę powiedzieć, że mam wstępny zarys historii. Jednak nie mogę dać gwarancji, że historia o niej pojawi się w najbliższym czasie na blogu, ponieważ mam w zanadrzu jeszcze parę innych pomysłów na opowiadania.

Post Author: DodoDan

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Pisz, pisz, skoro są pomysły, to trzeba je wykorzystywać!

Justyna

Chętnie przeczytalabym to o opowiadanie, przyznam też, że pierwszy raz spotkałam się z Czetlica a nie po prostu z Syrena. Czekam na więcej.

Magdalena

Ładny rysunek, i ciekawy pomysł 🙂 to opowiadanie mogłoby mi się spodobać 🙂

Izabella Gaudyńska

Sny… Zazdroszczę, że możesz czerpać z nich inspiracje. 🙂 Moje są albo nudne, albo tak pokręcone, że trudno z nich coś wyciągnąć.
Tytułowa czetlica zapowiada się ciekawie – lubię nowe (albo raczej nieodkryte, czy nie wyeksploatowane wcześniej). I już sobie wyobrażam jak ciągną biednych rybaków na dno.
Rysunek ładny. 🙂

Monika Flok

oo zapowiada sie świetnie:0 czekam!!!

Anna

Ja bym chciała pisać ale pomysłów mi zawsze brakuje.

Magdalena

Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym wodnym stworzeniu… Gdyby nie twoj artykuł to bym się nie dowiedziała ….

Anna

Ładny rysunek i pomysł wydaje się ciekawy, także czekam na więcej.

Sikorkowe Pasje

Coraz więcej pomysłów, a co a jak 🙂
Kiedyś też miałam takie różne olśnienia… lecz zastopowałam 😀

Bielecki.es

Oby nie zabrakło Ci pomysłów na kolejne intrygujące opowiadania 😉

Gosia, Jagoda

Super, że potrafisz ze snów czerpać inspiracje! Ja mam kilka pomysłów, ale przyznam, że jakoś boję się zacząć pisac …

Ja mam tak , że czasami przyśni mi się jakaś bajka dla dzieci, ale gdy rano chciałabym ją spisać to już jakoś zupełnie nie potrafię sobie przypomnieć szczegółów.

Zawsze lubiłam słowiańską mitologię i wszystkie występujące w niej postaci. Fajnie dowiedzieć się czegoś więcej na temat dawnych wierzeń naszych przodków 🙂

pozycje obowiazkowe

Ciekawa jestem co z tego będzie. Trzymam kciuki.

skucińska

Bardzo fajny pomysł na opowiadanie , brawo ty

Justyna

Ciekawie przedstawia się ta postać, czekam na więcej