Czaszka jelenia w ołówku – Od zdjęcia do rysunku

Ołówek wraca do akcji

Tym razem powrót do tradycji. Ołówek to było pierwsze narzędzie jakim zaczęłam rysować. Długo to trwało, abym przerzuciła się z ołówka na inne artykuły rysownicze. Mimo wszystko mam do tego medium dużo sentymentu.

Przy ołówku zwykle jest pewne pole do poprawki. Łatwiej go zmazać niż kredkę, nie wspominając o markerach. Zwykle wracam do rysowania ołówkiem, gdy chcę coś przećwiczyć. Dawał mi też przez dłuższy czas pewność w rysunku.

Chociaż ołówek jako medium również może stanowić wyzwanie. Jakbym miała powiedzieć, to ołówek mam najlepiej opanowany i zwykle przy nim szukam jakiś wyzwań.

Takim wyzwaniem okazała się czaszka jelenia. Są one moim zdaniem fascynujące oraz trochę mroczne jak się na nie patrzy. Może też niepokojące… Ale to zależy od tego, kto na nie patrzy.

Zanim zaczęłam rysunek, musiałam poszukać odpowiedniego zdjęcia referencyjnego. Zanim zacznie się rysować, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Czaszka jelenia nie jest wcale taka prosta do narysowania, aby nie popełniać błędów musiałam znaleźć odpowiednie zdjęcie referencyjne.

Najpierw przedstawiam wam rysunek referencyjny.

Źródło: link

Czaszka jelenia – krok po kroku

Tym razem wzbogaciłam ten post o zdjęcia z rozwoju mojej pracy. Ominęłam fragment jak wszystko wyrysowywałam w celu zachowania proporcji. Jest już za to gotowy szkic, a potem każdy etap z cieniowania, a na koniec gotowa praca.

A na końcu skończona praca!

Długo zajęło mi jej zrobienie, ponieważ zależało mi na jej dopracowaniu. Wykorzystałam ołówki Od H2 i H1 jedynie do szkiców, a potem od B1 do B6 zajęłam się cieniami.

Zależało mi na tym, aby cień był jak najbardziej prawdziwy. Tak, aby czaszka wyglądała jakby miała rzeczywiste kształty. Rzadko staram się dążyć do realizmu, ale czasami robię wyjątki, aby sprawdzić jakie robię postępy. Tylko przy takich pracach mogę jakoś sama się ocenić.

Mogę powiedzieć, że sama z siebie jestem dumna. Naprawdę rysowanie tej pracy działało na mnie odprężająco. Myślę, że praca jest bardzo dobra, chociaż parę błędów jest. Jeden jaki rzuca mi się w oczy są zęby. Powinny być względem siebie równo ustawione, niestety są trochę wykrzywione. Jednak nie psuje to tak bardzo efektu końcowego.

czaszka jelenia

Post Author: DodoDan

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paula

Cień idealnie dopracowany. Świetne wyzwanie i jeszcze lepszy efekt.