Site Overlay

Zapomniana Wytrwałość – przedstawienie bohaterów

Opowiadanie „Zapomniana Wytrwałość” to było moje pierwsze opowiadanie jakie opublikowałam.

Napisałam je, będąc w liceum i po tych kilku latach doczekało się odświeżenia. Lepiej zaplanowana historia – bardziej spójna niż za pierwszym razem, jak i zostało wzbogacone o nowe wątki. Samo opowiadanie zostało zainspirowane grą „Undertale” od Tobiego Foxa i powstało z pytania „co stało się z pozostałymi duszyczkami, które wpadły do Podziemia?”.

Wtedy gdy powstawało było jeszcze niewiele opowiadań poruszających tą część historii.

„Zapomniana Wytrwałość” stała się też początkiem większego projektu i masy nowych pomysłów, nad którymi pracuję~

A na razie przedstawiam Wam bohaterów mojego opowiadania!

Sans – 16 lat

Sans to młody potwór, który żyje ze swoją rodziną w Podziemiu. Cała jego rasa setki lat temu została uwięziona pod górą Ebott. Sans to mały nerd, który stara się zaimponować wiecznie nieobecnemu ojcu – z różnym skutkiem. Bardzo chciałby pracować razem ze swoim ojcem, gdy stanie się dorosły. Jak on chce pomóc potworom wydostać się z Podziemia.

Uczy się władać niebieską magią związaną z lewitacją, telekinezą oraz teleportacją. Ten ostatni nie za bardzo mu idzie, ale stara się regularnie uczyć i rozwijać swoją magię.

Często zajmuje się młodszym bratem – Papyrusem, ale lubi też wyjść na samotne przygody do Ruin. Właśnie jedna z takich przygód skończyła się poznaniem Kathariny – trzeciego upadłego człowieka.

Papyrus – 9 lat

Papyrus to „żywe srebro” – niezwykle ruchliwy dzieciak, który nie opuszczałby swojego brata na krok. Czuje się z nim bardzo związany. Niezwykle szybko się też nudzi. Jeszcze nic nie zainteresowało go na dłużej niż tydzień. Jego marzenia i pasje zmieniają się jak w kalejdoskopie.
Jak każde dziecko nie jest trudno zdobyć jego zaufanie.
Kocha ojca i brata, ale jako dziecko nie rozumie dlaczego to Sans się nim zajmuje, a nie ich ojciec.

Alphys – 19 lat

Alphys to żywiołowa nastolatka, która ponad wszystko pragnie zostać królewskim naukowcem. Jej obecny cel to załapać się na staż do doktora Gastera. Pracuje nad projektem, który ma jej załatwić przepustkę do laboratorium, jednak nikomu nie chce zdradzić co to za projekt.

Dziewczyna uważa, że nauka może odpowiedzieć na każde jej pytanie i nie pozwala, aby emocje wpływał na jej osąd. Jest ciekawa świata i tego co ma do zaoferowania.

Undyne -17 lat

Undyne zawsze chciała pójść w ślady swoich zmarłych rodziców i stać się członkiem Gwardii Królewskiej, która pomaga oraz chroni potwory. Niestety nie czuje, że się do tego nadaje. Nie jest specjalnie silna fizycznie czy magicznie. Nie potrafi opanować swojego strachu, gdy staje przed jakimś wyzwaniem, więc szybko się z niego wycofuje. Nie zawsze też myśli o konsekwencjach swoich pomysłów, więc pakuje się w kłopoty.

Mimo to ma dobre serce i pragnie się odwdzięczyć Królowi Asgorowi za okazaną pomoc i przyjęcie do królewskiego sierocińca, nie wie tylko jak się za to zabrać.

Katharina – 16 lat

Krótko i zwięźle, aby nie zdradzić fabuły. Katharina to dziewczyna, która gdy zacznie się nudzić szuka rozrywki. Nie lubi siedzieć w miejscu.

Frisk – 14 lat

Frisk to dziecko, które wpadło do Podziemia. Jest ostatnią duszą, która potrzebna jest do przełamania bariery i będzie musiało zmierzyć się z wieloma przeszkodami, aby wrócić do domu. Po drodze stara się rozwiązać tajemnicę znalezionego dziennika. Z opisu wie, że należał do człowieka, który wpadł do Podziemia przed nią oraz to, że pewien szkielet ma z tym dużo wspólnego.

Sans – 29 lat

Szkielet po pracy w laboratorium i pewnym wypadku, wstąpił do Gwardii Królewskiej razem z bratem. Stara się wykonywać swoją pracę sumiennie i bez zarzutu, chociaż nie bardzo ma szansę awansować z powodu niskich umiejętności w magii. Sam przyznaje, że mu to nie przeszkadza, bo przynajmniej może pomagać.
Mimo to dalej sypie sucharami na lewo i prawo, denerwując swojego brata.
Sans skrywa nie jeden sekret i bezpieczniej dla niego, aby reszta Podziemia ich nie poznała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *