Praca nad Animacją – Projekt „Orion”

Orion – kim jest?

Orion to nowy towarzysz Andromedy. Jest to postać, która już kiedyś pojawiła się na blogu, dawno temu pod zupełnie innym imieniem. Jednak sam koncept utkwił mi w pamięci i bardzo mi się podobał.

Orion to podróżnik i tak samo jak Eda lubi zwiedzać świat. Tylko w przeciwieństwie do niej jego satysfakcjonuje odkrywanie tajemnic, a nie samo poznawanie historii danego miejsca. Uwielbia uczucie wolności jakie towarzyszy podróżowaniu. Jest to osoba, która zawsze się uśmiecha i w miarę możliwości stara się szukać pozytywów.

Coś co może zaskoczyć to to, że Orion jest słabowidzący. Znaczy to, że widzi zarysy większych przedmiotów oraz potrafi rozróżnić dzień od nocy. Jednak jego towarzysz Draco, wąż – jeszcze nie zdecydowałam jakiego będzie gatunku, waham się, czy nie pyton królewski – zawsze mówi mu co dzieje się wokół niego. Orion rozumie co mówią gady, ale najbardziej lubi rozmawiać z wężami.

Draco najczęściej mówi mu co się wokół niego dzieje i jak powinien iść, aby nie zrobić sobie krzywdy. Są bardzo zgranym duetem, dlatego Orion nie ma problemów z poruszaniem się. Poznaje miejsca przeze zapach, czy dźwięki.

Nie czuje się ograniczony przez to, że nie widzi jak inni. Nigdy nie widział jak reszta, dla niego świat zawsze stanowiły głównie dźwięki i zapachy.

Uważa się za osobę niezależną, nawet jeśli często korzysta z pomocy Draco. Jednak on nie uważa, aby był od niego zależny. Uważa go za przyjaciela i z wzajemnością.

Orion nie przepada za byciem samemu. Nie czuje się wtedy komfortowo, dlatego nie lubi rozstawać się z Draco. Chłopak jest gadułą, jak zacznie mówić ciężko go uciszyć.

Jedyną rzeczą jakiej się boi jest woda. Nigdy nie nauczył się pływać i nie ma takiego zamiaru. Jak ma taką możliwość to omija wszelkie jeziora, rzeczki, czy inne zbiorniki wodne szerokim łukiem.

Ostatnią rzeczą jaką mogę zdradzić jest to, że Orion zna się na wszelkiego rodzaju ziołach, czy truciznach.

Kim wcześniej był Orion?

Sam koncept takiej postaci ma już trzy lata. Pierwotnie Orion powstał jako postać do historii o Meduzie, jednak ten pomysł jakoś się nie przyjął. Jego imię, charakter, czy wygląd uległy dużej zmianie. Teraz wydaje mi się on bardziej spójny niż wcześniej.

Jego obecny charakter podoba mi się o wiele bardziej niż na początku oraz lepiej się prezentuje jako przyszły towarzysz przygód Edy.

A tu kolejne ćwiczenia z mimiką oraz pozami. Zaskoczona i smutna Eda.

Oraz zszokowany i radosny Orion 😉

Post Author: DodoDan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *