Polychromos – Test Kredek -Andromeda jako Jewel Baron

Kredki Polychromos

Kredki Polychromos to kredki, które pochodzą od Faber-Castell. Wcześniej rysowałam tylko kredkami Polycolor od Kooh-i-noor. Posiadałam zestaw 24 kredek i przez bardzo długi czas ich używałam. Jednak ostatnio postanowiłam spróbować innych kredek.

Znaleźć takie kredki, które będą mi bardziej odpowiadały. Postanowiłam wypróbować kredki Polychromos, jako, że słyszałam o nich dobre opinie. Nie zakupiłam kredek w pudełku, tylko kredki na sztuki. Dostępne zestawy jakoś nie odpowiadały mi kolorystycznie. Wolałam skupić się bardziej na kolorach, których ja chcę. A wybór kolorów jest naprawdę duży w ich przypadku.

Cena za jedną kredkę waha się między 6,50 do 6,90 zł. Zwykle cena oscyluje właśnie w okolicach 7 zł.

Same kredki pokryte są lakierem, który odpowiada ich kolorowi. Kredki posiadają złote oznaczenia. Najważniejsze to nazwa ich koloru, która występuje w języku niemieckim oraz angielskim oraz sam numer kredki.

Chociaż kolor lakieru jest bardzo zbliżony do koloru pigmentu, tak czy siak radziłabym zrobić sobie próbnik kolorów.

W przeciwieństwie do moich poprzednich kredek, Polychromos są kredkami miękkimi, o dużej pigmentacji. Mają one naturalne kolory. A kwestia krycia kredek również jest dobra. Bez problemu można nałożyć ciemną kredkę na jasną oraz odwrotnie.

Natomiast jeśli chodzi o kwestię blendowaniu kolorów, spisują się one świetnie. Najlepiej widać to na rubinie w lewym górnym rogu rysunku. Muszę jeszcze trochę to poćwiczyć, ale nie sprawia mi to tak dużego problemu jak przy poprzednich kredkach.

Sama praca nimi przebiega o wiele sprawniej niż dotychczas. O wiele wygodniej. Mogę powiedzieć, że bardziej wolę kredki miękkie niż twarde.

Podsumowując kredki Polychromos bardzo przypadły mi do gustu i mam nadzieję narysować nimi więcej rysunków w przyszłości.

Andromeda jako Jewel Baron

A co do samego pomysłu rysunku to wiadomo Eda jest główną gwiazdą na nim 😉

Inspiracją do tego rysunku było jedno z 16 zakończeń gry The Henry Stickmin Collection. Jest to zakończenie Jewel Baron, gdzie Henrykowi udaje się zdobyć wszystkie trzy klejnoty. Tunezyjski diament. Rumuński rubin oraz norweski szmaragd.

Eda jakoś pasuje mi do tej konwencji. Może lubi kamienie szlachetne, albo po prostu mi pasowała do konceptu tego zakończenia gry. Eda to osoba bardzo niezależna jak i zaradna, ale każda kobieta lubi błyskotki. Andromeda nie jest wyjątkiem.

polychromos

Post Author: DodoDan

2 thoughts on “Polychromos – Test Kredek -Andromeda jako Jewel Baron

  Olga

  (20 kwietnia, 2021 - 6:06 am)

  Świetnie. Chciałabym wypróbować właśnie te kredki.

  Patrycja

  (23 kwietnia, 2021 - 9:42 am)

  Ja też wolę miękkie kredki. Nie mam własnych Polychromos, ale miałam okazję używać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *