Orion – design Toppat clan

Toppat Clan

Toppat Clan jest to wymyślona międzynarodowa organizacja przestępcza, która pojawia się w grze „The Henry Stickmin Collection”. Zajmują się oni głównie kradzieżami, a każdy z członków tej grupy nosi kapelusz. W zależności od rozwoju historii w grze klan może upaść albo ich akcje będą odnosić sukcesy. Wszystko zależy od gracza oraz jego decyzji. Każda historia pokazuje różne aspekty klanu jak i zdradza ciekawostki/informacje o nim.

Relacje między członkami nie są do końca jasne jak i sama hierarchia jaka panuje w klasie. Daje to moim zdaniem duże pole do popisu, jeśli chodzi o tworzenie fanfiction, czy różnych fanowskich komiksów przez fanów gry.

Skąd pomysł?

Pomysł na taki design Oriona nie pojawił się znikąd. Jakiś czas temu jeden z autorów na Instagramie otworzył zapisy. Polegało to na tym, że mamy stworzyć własną postać, a jeśli okaże się interesująca pojawi się w komiksie Inkdrop96.

Jest autorem komiksu, który jest fanowską kontynuacją jednego z zakończeń gry, dokładniej zakończenia Valiant Hero, więcej o tym zakończeniu pisać nie będę. Nie chcę aby ktoś natrafił na spojlery 😉

Jednak komiks Inkdrop 96 jest naprawdę ciekawy, dlatego gdy otworzyła zapisy postanowiłam spróbować.

Zgłoszenie polegało na stworzeniu lub odnowieniu postaci, która stałaby się członkiem Toppat Clan. Po krótce trzeba było przedstawić kim jest nasza postać, tak jak zrobiłam to poniżej.

Trochę o tej wersji Oriona

Ta wersja Oriona od oryginału różni się tym, że jest bardziej zadziorny oraz przede wszystkim nie boi się, czy raczej nie ma skrupułów w zadawaniu bólu. W końcu w tej wersji jest poniekąd przestępcą. Nie przepada za zabijaniem, czy nie jest agresywny. Woli unikać bardziej niebezpiecznych akcji, bardziej odpowiada mu infiltracja, czy zbieranie informacji. Jako osoba niedowidząca sprawdza się w tej roli idealnie. Nikt w końcu nie będzie podejrzewał osoby, która ma problem z widzeniem.

Jednak Orion w tej wersji często manipuluje ludźmi oraz nie ujawnia wszystkich informacji o sobie. Lubi trzymać asa w rękawie na jakąś nieprzewidzianą sytuację. Woli też cały czas się uśmiechać, dzięki czemu zdobył w klanie dość specyficzną opinię. Większość członków załogi nie jest nigdy pewna co dokładnie chłopak myśli oraz kiedy żartuje, a kiedy mówi prawdę. Lecz zdają sobie sprawę, że jeśli chodzi o zadania chłopak wywiązuje się z nich bez problemu.

Co do samego wyglądu to jest sporo różnic. Przede wszystkim w oryginale Orion ubiera się w bardziej luźne ubrania, a w tej wersji jest to bardziej formalny wygląd. Chociaż zastanawiam się, czy nie zmienić mu w oryginale butów, ponieważ zakochałam się w tych glanach. Ten design jest bardziej dopracowany niż oryginalny, jednak wynika to z tego, że oryginalny wygląd Oriona to tylko szkice, a nie pełne przedstawienie jak w tym przypadku.

Co do przyszłości tej wersji Oriona, w głowie mam parę pomysłów i mam nadzieję je w przyszłości zrealizować.

Post Author: DodoDan

1 thought on “Orion – design Toppat clan

    Paula

    (21 kwietnia, 2021 - 11:34 am)

    Świetnie Ci wyszło. Jestem ciekawa kolejnych pomysłów co do Oriona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *