Czarna kartka – biała kredka

Eksperyment

Rysowanie daje dużo możliwości. Jest wiele rodzajów narzędzi jakimi można rysować – od kredek, ołówków, pasteli, markerów….

Można wymieniać, a wymieniać, a jeszcze mamy do wyboru naprawdę szeroką gamę rodzajów papierów, a także innych rzeczy na których można rysować.

Po takim wstępie można spodziewać się nie wiadomo czego, ale jest to jednak pewien eksperyment. Jest to coś czego dawno nie robiłam, a jednocześnie też to trochę zmieniłam. Trochę, kiedyś dawno temu zrobiłam parę rysunków pastelami na czarnej kartce. Były to przede wszystkim kwiaty.

Teraz postanowiłam jak widać w tytule postu powrócić do czarnej kartki, ale zamiast pasteli użyć białej kredki. Niby połączenie dość oczywiste na zasadzie kontrastu, ale sama jakoś nigdy nie miałam okazji tego zrobić. A było to też wyzwanie.

Narysować oraz cieniować tak, aby nie zamazać rysunku. Muszę przyznać było to trudne, ale udało się. przy takim rysunku nie można dawać za dużo detali, jeśli nie chce się go zniszczyć.

Trochę o samym rysunku

W sumie trudno mi powiedzieć co było inspiracją dla tego rysunku. Pomysł przyszedł sam z siebie. Obrazek przedstawia dziewczynę, która jest naprawdę drewnianą marionetką. Zniszczoną biegiem czasu, popękaną, z której zaczynają wyrastać rośliny.

W sumie bardzo się cieszę z tej pracy, ponieważ jest proporcjonalna. Ostatnio mam wrażenie, że poprawiły się proporcje moich postaci, jak i samo rysowanie ich włosów.

Post Author: DodoDan

2 thoughts on “Czarna kartka – biała kredka

  Klaudia

  (7 maja, 2021 - 11:10 am)

  Kiedyś trochę rysowałam białą kredką. Zachęciłaś mnie do powrotu. 🙂

   DodoDan

   (8 maja, 2021 - 2:42 pm)

   Bardzo się cieszę i życzę powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *