Szkice do animacji – pierwszy projekt postaci

Od pewnego czasu pracowałam nad postacią do animacji. Pojawił się pomysł, więc przeszłam do projektu. Pojawiło się kilka konceptów, a o to pierwszy z nich.

Kiedyś przy animacji porwałam się z motyką na słońce i nie została nigdy skończona. Zbyt wiele wtedy chciałam zrobić i w złym programie. Tym razem postanowiłam zabrać się do tego, od właściwej strony.

Tą właściwą stroną jest projekt postaci oraz pracowanie w programie do animacji, a nie w programie do rysunku.

Na początek coś prostego. Same postacie do animacji gdy ktoś zaczyna jak ja, powinny być raczej proste. Wzorowałam się na patyczakach, a one same w sobie są proste. Na początku ważne jest, aby dowiedzieć się jak postaci

Postać jak widać jest bardzo prosta, bazuje głównie na kształtach geometrycznych. Wydaje się łatwa do zaanimowania, chociaż na razie niczego dużego nie planuję.

Mam w planach prostą animację, muszę tylko coś dopracować i może pojawi się w przyszłym tygodniu. Postać jest na razie prosta, ale mogę zdradzić, że w późniejszym czasie się trochę zmieni.

Zależy mi – oprócz prostoty – na oryginalnym wyglądzie, takim który można nazwać swoim. Na pewno nie jest to jeszcze końcowy wygląd, pewnie jeszcze się zmieni.

Post Author: DodoDan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *