Praca nad animacją – Podejście trzecie – Eda

Podejście trzecie

Po kilku tygodniach prac, chociaż pewnie dla Was krócej, bo nad tą postacią zaczęłam pracować jeszcze na początku lutego. Potem musiał przerwać prace ze względu na moje problemy z nadgarstkiem. Na szczęście teraz jest już wszystko dobrze, dlatego praca nad postacią mogła ruszyć do przodu.

Jest to trzecie podejście do stworzenia postaci do animacji. Ostatnie już, jeśli chodzi o proporcje ciała jakie chciałam jej nadać. Ubranie może się zmieniać, chociaż na razie się nie zapowiada na to.

Jak widać poniżej jest to proste wyrysowanie postaci, aby orientować się w jej proporcjach ciała.

Powitajcie „Edę”

W trakcie tego podejścia nadałam też mojej postaci imię. Dość charakterystyczne, które wiąże się z moim zainteresowaniem kosmosem oraz gwiazdami.

Nadałam jej imię Andromeda. Na cześć galaktyki Andromedy, którą do niedawna uważano za najmasywniejszą galaktykę w Grupie Lokalnej – jest to grupa kilku galaktyk, w tym naszej Drogi Mlecznej. Galaktyka Andromedy zawiera w sobie około biliona gwiazd. Jest najjaśniejszą galaktyką na północnym niebie.

Jest to moja ulubiona galaktyka, dlatego właśnie tak postanowiłam nazwać moją postać.

Trochę faktów o mojej Edzie

Każda postać musi mieć charakter, szczególnie, że w planach mam kilka rzeczy związanych z Edą.

Takie na razie proste rzeczy o Andromedzie. Jej data urodzenia to 21 lipca, a jej znakiem zodiaku jest Rak. Eda to dziewczyna cicha, nie przepada za mówieniem, czy rozmową za to woli słuchać. Uwielbia różne historie, czy opowiadania. Z uwagą pochłania każde słowo i stara się je zapamiętać.

Sama też lubi tworzyć własne historie, poprzez podróże. Kocha podróżować oraz odkrywać nowe miejsca jak i poznawać ich historie. Wręcz nie cierpi nie wiedzieć. Czuje wewnętrzną potrzebę poznawania historii.

Nie przepada za ciemnością, ale kocha gwiazdy dlatego, że rozświetlają ciemność wokół niej. Panicznie boi się piorunów, chowa się przed nimi, gdy tylko ma do tego okazję.

Mimo, że nie jest typem gaduły, nie lubi być sama.

Trochę zmian jednak się pojawiło…

Przedstawiłam Wam Edę. Gdy już ją narysowałam postanowiłam wziąć się za ćwiczenia wiązane z pozami. Staram się ją rysować zawsze w innej pozie. Zanim wezmę się za animację muszę poćwiczyć różne pozy jakie mogą się pojawić w animacji. Muszę wiedzieć jak Eda się porusza oraz jak wygląda w danej pozie, aby wiedzieć jak ją zaanimować.

Na razie są tutaj tylko trzy pozy, ale mam ich jeszcze kilka. Przez pewien czas będą się pojawiały na blogu, głównie dla tego, że rysowanie Edy jest odprężające.

Studia mimo wszystko na zdalnym dają w kość, w szczególności, że w tym roku mam obronę licencjatu. Napisanie go proste nie jest, ale sprawia mi dużo radości. Jednak siedzenie tyle czasu przy komputerze bardzo człowieka męczy. Z tego powodu też nie pojawiają się opowiadania. Trudno jest człowiekowi wysiedzieć od rana do wieczora przy komputerze, dlatego ostatnio dużo rysuję ołówkami jak i kredkami.

Skąd pomysł na taki design?

Jak obiecałam, wyjaśnię też skąd pomysł na taki design postaci. Zwykle starałabym się robić coś bardziej w stylu anime, jednak tutaj starałam się wypróbować coś innego. W szczególności, że Eda ma być postacią do animacji.

Gra The Henry Stickmin Collection to gra, która zainspirowała mnie swoją prostotą jak i przezabawną formą do stworzenia takiego wyglądu Edy.

Post Author: DodoDan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *