Praca nad animacją – Podejście drugie + mimika

Pora na kolejną wersję mojej postaci do animacji. Zależało mi na tym, aby nie wyglądała jak patyczak. Nabrała trochę ciałka, a jednocześnie dalej była prosta do zaanimowania.

Zależało mi też na tym, aby była też proporcjonalna.

Jak widać poniższy szkic jakoś za proporcjonalnie nie wyszedł. Postać ma strasznie chude ręce, jak i sama sukienka nie bardzo mi się podoba. Postać wyszła bardzo sztywno.

Eksperymenty z własnymi postaciami są ciekawe, w szczególności, gdy szukam takiego jej wizerunku, który będzie mi odpowiadał. Poprawiłam proporcję postaci jak i spróbowałam, czy nie lepiej wyglądałaby w pelerynie.

Jak sama postać wygląda już trochę lepiej. Jakoś tak bardziej naturalnie, w szczególności jej włosy, to myśl o animowaniu peleryny jako nie brzmi obiecująco. Chociaż w pelerynie bardzo mi się podoba.

Postać wygląda lepiej niż na początku, zaczyna mi się podobać coraz bardziej, ale dalej nie jest to jeszcze to. Chociaż powoli przypomina to co sobie wyobrażałam. Trzeba jeszcze trochę popracować nad postacią, aby była taka jak sobie wyobraziłam. Na razie są to eksperymenty, dotyczące jej wyglądu.

Jednak mimo, że sama postać nie jest jeszcze dopracowana postanowiłam popracować trochę nad mimiką/ekspresją samej postaci. Mimika jest ważna, dzięki temu stają się żywsze.

Chociaż włosy przy ćwiczeniu mimiki nie są jakoś szczególnie dopracowane prawie na każdym postać ma innej długości włosy jak i ich układ. Dobrze, że przynajmniej są podobne.

Takie ćwiczenie jest bardzo pomocne, aby postacie wyrażały jakieś emocje. Jest to wygląd uproszony, jednak pokazuje takie najważniejsze moim zdaniem zmiany w każdej minie.

Stało się to taką moją ściągawką przy rysowaniu postaci.

A wy co myślicie?

Zmierzam w dobrą stronę?

Post Author: DodoDan

2 thoughts on “Praca nad animacją – Podejście drugie + mimika

  Dorota

  (21 marca, 2021 - 11:14 am)

  Zawsze mam problem z tworzeniem mimiki na twarzy;/ Chyba najtrudniejsza cześć rysowania postaci :((

   DodoDan

   (21 marca, 2021 - 1:46 pm)

   Ja mimiki dopiero się uczę, ale mi to sprawa wielką frajdę 😉
   Za to problem mam najczęściej z dłońmi. To jest makabra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *