Tom i Jerry – Pomysły od Mamy

Drobne wyjaśnienia

Trochę nie w temacie posta, ale należą się drobne wyjaśnienia.

Zaczął się trzeci rok moich studiów, a co za tym idzie nadeszła pora na napisanie pracy licencjackiej. Zbieranie materiałów jak i pisanie pracy trochę zajmuje, w szczególności, że wybrałam sobie inną formę niż reszta, jednak piszę na taki temat, który mnie interesuje.

Tylko to było by pół biedy, gdyby nie nauka zdalna, która wymaga od nas zupełnie innej formy zaliczenia przedmiotów niż wcześniej. Zamiast kolokwiów, mamy projekty zaliczeniowe…

To pochłania jeszcze więcej czasu, nie wspominając o kilku poza uczelnianych pracach do jakich się zobowiązałam.

Przez co mój czas wolny znacząco się uszczuplił. Priorytetem jest uczelnia, więc najczęściej w tygodniu pojawiać się będzie tylko jeden post. Najprawdopodobniej w niedzielę.

Trochę o poprzednich rysunkach

Już się trochę nazbierało rysunków w tej serii. O to wszystkie jakie się ukazały w przeciągu dwóch lat.

Garfield od Jim’a Davis’a

Myszka Miki od Walta Disney’a

Pluto od Walta Disney’a

Królik Bugs od Warner Brothers

Kanarek Tweete od Warner Bros

Kot Sylwester od Warner Bros

Tom i Jerry

Kto nie zna ten dwójki?

Kot Tom – zarozumiały kocur, który na wszelkie możliwe sposoby próbuje pozbyć się Jerry’ego. Ma tendencje do wpadania w kłopoty, lecz nie przejmuje się nimi.

Mysz Jerry – która stara się uciekać przed Tomem do swojej dziury. Często udaje mu się zezłościć kota i prawie wcale nie dzieje mu się nic złego.

Czasami tej zadziornej dwójce zdarza się współpracować, ale tylko jeśli im obu grozi niebezpieczeństwo.

Chyba tylko ten kto przez ostatnie sześćdziesiąt lat nie miał telewizora. Aż trudno uwierzyć, że ta dwójka ma już tyle lat.

Ich twórcami są Wiliam Hana oraz Joseph Barbera. Powstali oni w 1940 roku w serii krótkometrażowych filmów, a gdy w 1958 zostali oni zauważeni twórcy podpisali umowę z MGM.

Przez kilka lat pracowali z MGM, a następnie z Warner Bros.

Trochę o rysunku

Początkowo Tom wyglądał zupełnie inaczej, dlatego, że rysowałam go z odświeżonej wersji kreskówki „Całkiem nowe przygody Toma i Jerry’ego”. Jednak nie podobał się on mojej mamie. „Mój” Tom pochodzi z drugiego sezonu kreskówki z lat 1975-1977.

Trochę problemów miałam z doborem kolorów, bo nie byłam pewna czy posiadam takowe odcienie markerów. Ale jak widać dobrze się prezentują.

Post Author: DodoDan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *