Podsumowanie 2020

Na początek

Rok 2020 dobiega powoli końca. Będzie to ostatni post w 2020 roku. Dla nikogo raczej łatwy nie był. Człowiek od tego siedzenia w domu zaczyna się nudzić i po prostu męczyć.

Kontakt z ludźmi ograniczony do niezbędnego minimum. Wiadomo jest to konieczne, ale człowiek też potrzebuje kontaktów z innymi – różnymi ludźmi.

Jeszcze do tego zdalna nauka – nigdy tyle nie siedziałam przy komputerze jak w tym roku…

Mam nadzieję, że się to zmieni.

Top Nine 2020

Coś nowego, czyli podsumowanie z Instagrama, tzw. TopNine. Jest to hasztag, który najpopularniejszy jest zawsze na przełomie grudnia/stycznia. Można je określić jako 9 najpopularniejszych postów z Instagrama.

O to moje najpopularniejsze posty!

Jak widać rozpiętość spora. Od ponad 100 wyświetleń do ponad 500.

Jak widać bardzo się spodobały moje digitalarty. W szczególności fanart z serialu „Shera i księżniczki mocy” przedstawiający parę Hordaka i Entrapty.

Cóż jego popularności się jakoś nie dziwię. Ship ten jest ciekawy jak i ich historia. Przypadł on szczególnie do gustu, co widać po rekordowych 572 wyświetleniach.

Może warto robić więcej fanartów, chociaż z drugiej strony reszta takich pracach jakoś nie jest tak wysoko notowana.

Drugi rysunek to postać, chorująca na Hanahaki. Praca sama w sobie jest eksperymentem jeśli chodzi o zabawę teksturami. Jak widać zabawa się opłaciła.

Dalej plasuje się rysunek związany z serią „Powrót do podstaw„. Widać zyskała ona swoich fanów. Jakoś widać, że takie serie lubicie najbardziej.

Wysoko znajdują się też posty związane z Inktoberem. Widać, że bardzo pasowało Wam jak posty na insta pojawiały się – w większości przypadków – codziennie. Jak i ten styl również przykuł waszą uwagę.

Z czego się cieszę, bo on również mi się spodobał.

Potem – co mnie zaskoczyło – to artykuł socjologiczny omawiający podobieństwa i różnice między kościołem a sektą. Widać zyskał on dużą popularność. To pokazuje, że jednak w jakimś stopniu takie artykuły wam odpowiadają.

Na koniec widać recenzję książki – Zew Krwi.

Najlepsza piątka z bloga

Cieniowanie – Z kursu rysunku

Płótno kontra papier – Farby Akrylowe

Małgorzata Mięsiak. Charakteryzatorka – Rozmowy z…

Kwarantanna – Co zrobić, aby nie zwariować?

Wyzwanie rysownicze

O to piątka najbardziej popularnych postów na blogu!

Jak widać większość to posty związane z tematyką rysunkową. Czy to różnymi testami – jak test akryli, czy z jakimiś radami rysunkowymi. Są one popularne, jakoś tak bardzo przypadły Wam do gustu.

Wysoko jest też seria „Rozmowy z…”, czyli wywiady z ciekawymi osobami. Niestety ukazały się tylko dwa z tej serii. Jakoś tak trudno było skontaktować się z osobami, z którymi chciałam przeprowadzić wywiady.

Polubiliście też artykuł, chociaż w tym roku było ich niewiele.

Koniec z Youtube

Co tu dużo pisać?

Kanał DodoDan po prostu umarł śmiercią naturalną. Zaczęłam od speedrawingów, które – mimo dużej popularności na kanale przestały być nagrywane. Głównie z tego, że jakoś często zapominałam włączać nagrywanie podczas rysowania.

Były gry z RPG Maker. Miały one swoich kilku fanów, było to ciekawe. Poznałam wiele ciekawych gier z tego silnika. Tylko po prostu jakoś mnie to znudziło.

Do tego próba założenia drugiego kanału. Jakoś nie zaskoczyło z tematyką.

Cóż astronomia nie wszystkich interesuje.

Zabawa z kanałem była dobra, ale się skończyła. Jednak nauczyłam się kilku przydatnych rzeczy – jak nagrywać filmy oraz jak je montować. Kiedyś może się przydać taka umiejętność. Może przy reportażach…

Postanowienia z 2020

Postanowienia na rok 2020 brzmiały następująco:

 1. Dokończyć grę do końca roku 2020r. – Coś z tym nie poszło. Jakoś co roku jest to postanowienie, chyba od początku powstania bloga, próbuję grę „Projekt M” skończyć. Tylko jakoś zainteresowanie tym trochę umarło. Jakoś czasu nie można było znaleźć.
 2. Do końca stycznia skończyć opowiadanie Opowieść o Pewnym Cieniu” – Z tego to jestem dumna! Udało mi się skończyć to opowiadanie. Bardzo je lubię i cieszę się, że się udało. Pisałam je przez prawie dwa lata. Z małą przerwą. Zakończone ono zostało w lutym.
 3. Skończyć opowiadanie – „Opowieści z Przeszłości” – Natomiast to opowiadanie zakończone zostało w maju. Trwało ono prawie tyle samo co poprzednie opowiadanie – 2 lata. Zakończone zostało w maju.
 4. Napisać kilka rozdziałów fanfiction „Zagubiony Kot” i skończyć konspekt do niego. – To akurat duży projekt. Nowy rozdział w tym roku się nie pojawił. Ostatni jest chyba z kwietnia zeszłego roku. Niby rozpisałam sobie konspekt… na pierwszy tom. Potem zaczęłam rozpisywać na drugi. Jakiś progres jest, ale to opowiadanie zapowiada się na strasznie długie. Do tego to jest fanfiction gry „SallyFace”, która przez jakiś czas mi się podobała. Właśnie „podobała” – forma przeszła. Po prostu straciłam nią zainteresowanie i to opowiadanie też jakoś tak umarło wraz z końcem gry. Eve i Carrie to postacie ciekawe. Może je sobie gdzieś zostawię. Może wystąpią gdzieś epizodycznie?
 5. Zacząć serię „Trochę o znakach zodiaku – wersja chińska”… i wymyślić lepszą nazwę… – Trochę, aż wstyd się przyznać, ale kompletnie o pomyśle na tę serię zapomniałam!
 6. Dalej rozwijać kanał na youtube – dodać więcej speedrawingów oraz poradników. – Umarło. Wyjaśnienie wyżej.
 7. Nie prowadzić więcej niż dwa opowiadania seryjne na blogu. Głównie dlatego, że jak jest ich więcej to są między rozdziałami większe przerwy oraz wy i ja możemy się pogubić w fabule. – I tak, i nie? Obecnie tylko jedno opowiadanie jest prowadzone – „Niemy głos”ma już 6 rozdziałów. Ale miało dużą przerwę, bo ponad 2 miesiące. Chociaż to się trochę złożyło z pisaniem projektów na studia i po prostu nie miałam siły wieczorem usiąść do komputera.

Nowy rok, nowe wyzwania

Nowy rok to nowe postanowienia.

 1. Dokończyć grę do końca roku 2021. – Może w końcu się uda.
 2. Nie prowadzić więcej niż dwa opowiadania seryjne na blogu. Głównie dlatego, że jak jest ich więcej to są między rozdziałami większe przerwy oraz wy i ja możemy się pogubić w fabule.
 3. Dokończyć opowiadanie „Niemy głos„. – Powinno się udać w 2021, bo z konspektu wynika, że mam jeszcze do napisania dwa rozdziały + epilog. Przynajmniej w teorii, jeśli nic się nie zmieni.
 4. W końcu zacząć serię „Trochę o znakach zodiaku – wersja chińska”… i wymyślić lepszą nazwę… – Tym razem o tym nie zapomnę!
 5. Przeprowadzić więcej wywiadów z osobami, które mnie interesują.
 6. Zacząć nowe opowiadanie.

I to byłoby na tyle.

Ten rok oficjalnie dla mojego bloga jest skończony. Było ciekawie, były wyzwania, ale przetrwało się go.

Zobaczymy jak kolejny – trzeba być pozytywnej myśli.

Ciekawostka na koniec.

W roku 2019 najlepszym miesiącem był czerwiec. W tym roku wypadło tak samo.

Post Author: DodoDan

2 thoughts on “Podsumowanie 2020

  Franka

  (30 grudnia, 2020 - 10:19 am)

  Mam wrażenie, że w tym roku jedyne co się wydarzyło to koronawirus… Od marca o niczym innym nie mówią w mediach.

   DodoDan

   (30 grudnia, 2020 - 3:24 pm)

   Też racja. W mediach głównie tylko ten temat góruje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *