Kogut i Lesse – Powrót do podstaw

Co ostatnio?

Po krajobrazach postanowiłam przejść do zwierząt, o czym wspomniałam w poprzednim wpisie.

Narysowałam wcześniej sarnę oraz wiewiórkę. Jak proporcje udało mi się zachować, tak sierść stanowi wiele do życzenie. Ale po to jest ta seria, aby się poprawiać 😉

Tym razem…

Zrobiłam kolejne rysunki zwierząt wzorując się na wskazówkach z książki Sztuka Rysowania. Zwierzęta . Książka ta krok po kroku pokazuje jak narysować poszczególne zwierzęta.

Tym razem postanowiłam narysować portret koguta.

Moim zdaniem prezentuje się w miarę dobrze, ale to tylko moje zdanie. Aby się rozwijać trzeba też poznać zdanie innych. Bo oni mogli zauważyć błędy których my nie widzimy.

Ogółem kogut ma jeden drobny błąd. Zorientowałam się już przy prawie skończonej pracy.

Oko jest trochę za bardzo w prawo, przez co wcześniej rysunek wyglądał dziwnie. Jednak aby jakoś zmniejszyć tą dysproporcję powiększyłam dziób, dzięki czemu ten mankament chociaż trochę się maskuje.

Co do samego koguta starałam się uzyskać taki charakterystyczny dla koguta charakterek. Ja myślę, że mi się udało. Ale jeszcze dużo pracy przede mną, aby kogut wyglądał realistycznie, a nie tylko podobnie.

Drugim rysunkiem jest popularny pies, znany z filmu „Lessie, wróć”. Jest to owczarek szkocki długowłosy. Swoją drogą jeden z moich ulubionych filmów 😉

Tutaj…

Cóż tylko proporcje zostały zachowane, a reszta to raczej kiepsko…

Ale trzeba ćwiczyć i ćwiczyć, aby się poprawić. Na razie mojej sierści daleko jeszcze do tego, aby była chociaż podobna. Ale się nie zrażam. Długa droga przede mną, ale trzeba czerpać z tego przyjemność.

Nawet kiepskie rysunki potrafią być miłe dla oka 😉

Można się samemu z siebie pośmiać jak coś wyszło, a w głowie miało się zupełnie inną wizję. A jest to ważne, bo trzeba mieć dystans do siebie jeśli publikuje/pokazuje się swoje prace.

A wy co myślicie?

Post Author: DodoDan

1 thought on “Kogut i Lesse – Powrót do podstaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *