Doodles – czym są i jak je rysować?

Doodles – czym są?

Doodles to nic innego jak proste i szybkie bazgrołki. Każdy z nas, a przynajmniej większość rysowała je w swoich zeszytach. Najczęściej pewnie gdy jakaś lekcja była wyjątkowo nudna 😉

Do rysowania doodle nie potrzeba żadnych wielkich umiejętności rysowniczych. Wystarczy do nich tylko kartka, coś do pisania oraz pomysł. Chociaż to ostatnie można też zastąpić nudą.

Doodles mogą być jakimiś prostymi rysunkami zwierząt, przedmiotów, czy drzew. To może być wszystko, nawet wyrysowanie jakiś wzorków na kartce.

O to kilka przykładów, wziętych z pixabay.com

doodles
Jak widać doodles mogą być bardzo proste. Taki zbiór wzorków, a w kolorze jeszcze bardziej przyciągają uwagę.
doodles
Mogą być też zaprojektowanym powtarzającym się wzorem.
doodles
Albo tematycznym zbiorem prostych rysunków.

Rysowanie doodles

Doodles jak wspomniałam może robić każdy. Nie jest to trudna sztuka, wystarczy kawałek papieru oraz coś do pisania. Wedle uznania można to robić wszędzie, gdzie dacie radę. W domu, podczas oglądania filmu, czy podczas jazdy pociągiem.

Takie bazgrołki może robić każdy. Wystarczy aby było robione prosto, z własnym pomysłem oraz szybko. To przede wszystkim ma być zabawa albo forma odprężenia, a nie jakaś forma rywalizacji.

Chociaż można to – moim zdaniem – uznać za formę ćwiczenia rysunku. Głównie jako ćwiczenie pobudzające kreatywność, co jest ważne w rysunku. Pozwala też ćwiczyć rękę. Zdobyć pewność w rysowaniu, ponieważ wiele osób przechodząc z ołówka na cienkopis albo inną formę permanentną może mieć problem ze stawianiem pewnych linii.

Sama miałam z tym problem, a takie proste ćwiczenie jak rysowanie doodles pozwoli nabrać pewności siebie w stawianiu gładkich linii. Można też śmiało łączyć kolory, nie zważając na nic.

Moje doodles

Sama bardzo lubię takie bazgrołki, ale jakoś tak rzadko je rysuję. Wolę rysunki, które sprawiają wyzwanie pod względem umiejętności, czy skomplikowania. Dają masę satysfakcji, ale doodles również tylko innego rodzaju. A, że mam nowy szkicownik uznałam, że będzie rozpoczynać się od doodles.

Mój pseudonim artystyczny w otoczeniu stworków bądź przedmiotów związanych z blogiem, albo tym co lubię.

dododan1

Problem w tym polegał na tym, że nie potrafiłam zdecydować się czy lepiej wygląda w kolorze, czy nie. Dlatego zrobiłam również drugą wersję w digitalu. W tym przypadku postawiłam na raczej stonowane, a nie przejaskrawione kolory.

dododan

A według Was, które wersja jest lepsza?

Post Author: DodoDan

1 thought on “Doodles – czym są i jak je rysować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *