Catdora – historia pełna niepewności

„She-Ra i księżniczki mocy” jest rebootem serialu z lat 80.

Opowiada on historię Adory, sieroty wychowanej w Hordzie, która od małego uczyła ją, że księżniczki Etherni to zło wcielone i należy się ich pozbyć. Adora wiedzie w miarę przyzwoite życie jako żołnierz Hordy, a zostaje też awansowana na dowódcę oddziału. Jednak pewnego dnia odnajduje tajemniczy magiczny miecz, który przemienia ją w legendarną księżniczkę mocy, She-rę.

Życie Adory wywraca się o 180 stopni, gdy dowiaduje się, że od początku stała po złej stronie wojny. Jednak postanawia to naprawić walcząc ramię w ramię ze swoimi nowymi sprzymierzeńcami, Glimmer oraz Bow.

Tak mniej więcej wygląda fabuła mojego ulubionego serialu. To właśnie on był inspiracją do tego rysunku.

Magiczny koń przedstawiony na rysunku to Swift Wind, magiczny wierzchowiec She-ry. Wiernie kroczy przy swojej pani oraz Melog. Pewne tajemnicze koto-podobne stworzenie – ale więcej o nim nie powiem, bo to są już spojlery do sezonu 5.

Był Melog, był Etrapdak. Teraz Catdora

O serialu She-ra pisałam już kilka razy.

Pierwszy raz wspomniałam w wyzwaniu rysunkowym przy temacie „kot pędzący na jednorożcu”, gdzie pokazałam zwierzaki głównych postaci.

Swift Wind’a jednorożca Adory oraz Melog’a kota Catry.

Następnie narysowałam Hordaka oraz Entraptę – mój ulubiony ship z tego serialu.

Uznałam, że skoro narysowałam już kilka postaci z tej kreskówki to nie zaszkodzi narysować kolejnych. W szczególności jeśli od jakiegoś czasu miałam parę pomysłów na rysunek z Adora i Catrą.

Catdora – historia burzliwej przyjaźni

Historia dziewczyn przedstawiona została w serialu naprawdę genialnie.

Zaczyna się ona w Hordzie, gdzie zostały wychowane na żołnierzy, którzy mają walczyć z księżniczkami. Mimo surowego wychowania dziewczyny zostały najlepszymi przyjaciółkami, jednak gdy Adora znajduje miecz She-ry stają po przeciwnych stronach barykady.

Muszą zwierzyć się ze sobą na wojnie jaka toczy Eterię, co jest wielką próbą ich przyjaźni. Same dziewczyny nie wiedzą, czy ich relacja przetrwa wojnę.

Ich historia jest zawiła, ponieważ muszą one się zmierzyć z nowymi wyzwaniami tym razem w pojedynkę, a czasem będąc źródłem kłopotów tej drugiej.

Zdradzać więcej o ich historii nie chcę po jest naprawdę warta obejrzenia.

Teraz trochę o rysunku

I jak zwykle na koniec zajmę się omówieniem samej pracy.

Inspiracją do tej pracy były zdjęcia polaroid. W takim klimacie zrobiłam rysunek. Ten efekt akurat wyszedł fajnie.

Anatomicznie postacie są dobrze rozmieszczone, a ich ciała są proporcjonalne. Jedynym wyjątkiem jest twarz Adory. Coś jest nie tak z nią i trudno mi powiedzieć co. Jednak reszta w rysunku jest poprawna.

Kolory udało się oddać tak samo jak są w serialu, a cieniami sama się pobawiłam według swojego uznania.

catdora

A wy jak myślicie?

Post Author: DodoDan

2 thoughts on “Catdora – historia pełna niepewności

  Rina

  (21 września, 2020 - 1:16 am)

  No tak średnio z tą poprawnością, jeśli mam być szczera. Twarz najbardziej wrzuca się w oczy, ale jednak z samymi postaci też coś nie gra. Bardzo słaba praca.

   DodoDan

   (21 września, 2020 - 12:39 pm)

   Twarz Adory to rzeczywiście problem, jednak może bardziej konkretna rada pomogłaby mi się poprawić. Jednak co do reszty to trudno mi się zgodzić. W samych postawach błędów nie widzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *