Nauczyciel też człowiek

Niedługo protest nauczycieli.

Opowiadam się za nimi, ponieważ mają rację.

Nauczyciel to człowiek, który na swych barkach dźwiga wielką odpowiedzialność.

Nie będę powielać tego o czym wszyscy mówią.

Nie znajdziecie tu wywodu dlaczego, moim zdaniem nauczyciele mają rację. Osoby lepiej ode mnie poinformowane albo doświadczone wypowiedziały się na ten temat.

Jedyne co chcę to przekazać Wam, żebyście zatrzymali się na chwilę i przemyśleli kto pomógł Wam być w tym miejscu w jakim jesteście. Nie ważne gdzie, co robicie. To nauczyciele w dużej mierze was ukształtowali. Nawet jeśli znalazło się paru których nie wspominacie miło na pewno byli też tacy, którym jesteście wdzięczni.

To oni nauczyli Was najbardziej potrzebnych rzeczy, pomagali, wspierali.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej poniżej zamieszczam linki, które mogą pomóc w zdobyciu poszukiwanych przez Was informacji,

A cO te nauczyciely…

Opublikowany przez Kubę Rosę Środa, 3 kwietnia 2019

Opublikowany przez Przemka Staronia Sobota, 30 marca 2019

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nauczyciel-roku-2018-rzad-moze-w-kazdej-chwili-sprawic-aby-nie-bylo-strajku,919646.html?fbclid=IwAR1J-IuLwUbOH7_jmNw3Fbz7ioYkLyVwfp9Ou8fYKbRSVqwzytA4LK6j9vs

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/darek-martynowicz/blogi/news-nauczyciel-renomowanego-liceum-mamy-dosc-dosc-terroryzmu-pon,nId,2895848?fbclid=IwAR1EWroJIEQDDRpw0qV3AMxb-_BrgvdFtbqfaP4qRrYLdxCWZc01YDrK-Z4

https://oko.press/men-kreci-i-nie-proponuje-nic-nowego-strajk-nauczycieli-coraz-bardziej-realny/?fbclid=IwAR0smyIp9KReUPxBTNMBCVWpDlbXu4tPvKB8qTfhfH2IylnsW1tAwaIDGWQ

Post Author: DodoDan

Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta

No pewnie, że nauczyciel też człowiek i słusznie, że walczą o swoje. To ciężka i odpowiedzialna praca, powinna być szanowana i godnie wynagradzana.

Dziewczyna z herbatą

Zdecydowanie uważam, że ten protest powinien się odbyć, ale to jak teraz gnoją tych nauczycieli to straszne :/

A moje uczucia są mieszane, nie idealizowała bym żadnego z zawodów, i nie wywyższała jednych nad drugimi. Nauczyciele solidni, sumienni pracowici, ale są też tacy co nazywają dzieci” d..” sa tez tacy którzy nie prowadza lekcji, tylko dlatego,że czołówka klasy pojechała na zawody , a dla reszty nie opłaca się. Nauczyciele sa różni, a co najważniejsze nie powinni robić strajku w czasie gdy dzieci mają egzaminy. to mnie smuci najbardziej.

shikatemeku

Ja mam mieszane uczucie jeśli chodzi o protest, z jednej strony popieram i super że walczą o swoje ale z drugiej jestem po przeciwnej stronie..

Paulina

A ja nie dziękuje wszystkim, bo spotkałam wielu nauczycieli bez “powołania”, którzy czekali tylko na koniec lekcji…

Mayka.ok

Jest kilku nauczycieli, których rzeczywiście miło wspominam, zwłaszcza w kontekście nauczania mnie, ale zdecydowana większość to byli ludzie, którzy nie dość, że nie umieli przekazać wiezy, to jeszcze sami jej często nie mieli. Więcej dało mi czytanie mnóstwa książek niż jakiekolwiek lekcje. 🙂

Warszawiak

Nauczyciele powinni zarabiać więcej, to oczywiste…

Vai Bewitched

Moim zdaniem, to całkiem niehonorowe zachowanie strajkować akurat w przykładowo gimnazjalne egzaminy. Zdania raczej nie zmienię. Mają też nauczyciele dużą wygodę, bo pracują i w szkole, i w domu, mają ferie wolne i wakacje. Dużo dobrego.

Ewa

Ja też zdecydowanie popieram nauczycieli, natomiast niekoniecznie samą formę strajku. Nawet wielu nauczycieli ją krytykuje. ALe każdy ma prawo do własnego zdania. Zdecydowanie powinni godnie zarabiać!

MangoMania

Mieszane mam uczucia odnośnie tego całego protestu, gdyż nauczyciele są różni, nie wszyscy mają powołanie niestety…

Nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem, że to nauczyciele w dużej mierze nas ukształtowali, a przynajmniej nie mnie. Niestety podczas mojej szkolnej przygody znacznie częściej trafiałam na “nauczycieli”, którzy byli nimi za karę, nie potrafili przekazywać wiedzy, ani tym bardziej wartości, Nauczycieli z prawdziwego zdarzenia miałam może dwóch, więc niestety w moim przypadku Twoje słowa nie mają odbicia, chyba że potraktujemy je jako wyjątek potwierdzający regułę 😉

Atrakcyjne wakacje

Czekamy na decyzję, co będzie

Marek

Do zawodu nauczyciela trzeba mieć powołanie, jak i chyba do większości zawodów (ny chyba stanie na taśmie to nie powołanie :D). Praca z dziećmi a tym bardziej z młodzieżą na pewno nie jest łatwe i tu nie wnikam. Ja w większości przypadków trafiałem na nauczycieli, którzy nie umieli mi przekazać swojej wiedzy. A co do tych strajków to już totalna przesada: Każdy weekend wolny, Wolne święta, Ferie i wakacje wolne oczywiście płatne. Mało to oni nie zarabiają, nie mówiąc o Państwowej posadzie.

Cóż to tylko moja opinia 🙂

todoarmo. pl

W zupełności nie popieram ich strajku,

Adrianna

Według mnie zasługują na podwyżki bez względu na wszystko. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, jak wiele nauczyciele wkładają serca i pracy, aby wykształcić nasze dzieci.

Rozi

To idealny moment na strajk, nie wiadomo kiedy znowu zbiegną się dwa roczniki egzaminów na raz. Nie ma zresztą na co czekać. Nauczyciele odwalają kawał dobrej roboty, a spotykają się z coraz mniejszym szacunkiem, wariactwem związanym z nieskończoną zmianą podstawy programowej, arogancją ze strony rodziców. Jestem tu , gdzie jestem, dlatego że odpowiednie osoby na odpowiednim miejscu zaraziły mnie kiedyś swoją pasją. Sama chciałabym z czasem zacząć zarażać swoją innych, ale perspektywa zarobków odstrasza okrutnie. Jakby się tak zastanowić, ile osób w wieku studenckim myśli o rozpoczęciu pracy w szkole? Ktokolwiek? Do szkoły idą absolwenci, którzy nie odnajdują się w… Czytaj więcej »

Kosmetyczna Pasja

Ja szczerze powiedziawszy jestem temu całemu “zamieszaniu” obojętna. Nie jestem wielką zwolenniczką ale przeciwniczką również nie jestem.
Bywają lepsi i gorsi nauczyciele jak i pracownicy każdego innego zawodu, fakt warunki pracy z młodzieżą są coraz gorsze – chociaż tutaj też troszkę zależy to od nauczyciela.
Z tym, że dużo zawdzięczam nauczycielom również się nie zgodzę i też wielu znajomych podziela tą kwestię niestety, choć chciałoby się tak wyidealizować.
A co z innymi zawodami, gdzie zarobki są także niskie (jeśli nie niższe) a mają większą odpowiedzialność – za nasze życie- i nie mają wolnych wakacji, weekendów, ferii?

zaczytana na zabój

Każdy ma prawo do walki o własne prawa, a innym nic do tego..

Skucińska

Nie wiem nie znam się , więc się nie wypowiadam

Aga

Niestety mamy odmienne zdanie. Może dlatego, że przez ten głupi strajk nauczyciele właśnie zepsują nasza przyszłość. Jutro pisze egzaminy i są ogromne komplikacje.

Bielecki.es

Sam jestem nauczycielem i mam nadzieję, że obecny protest przyniesie zamierzony skutek.