Nauczyciel też człowiek

Niedługo protest nauczycieli.

Opowiadam się za nimi, ponieważ mają rację.

Nauczyciel to człowiek, który na swych barkach dźwiga wielką odpowiedzialność.

Nie będę powielać tego o czym wszyscy mówią.

Nie znajdziecie tu wywodu dlaczego, moim zdaniem nauczyciele mają rację. Osoby lepiej ode mnie poinformowane albo doświadczone wypowiedziały się na ten temat.

Jedyne co chcę to przekazać Wam, żebyście zatrzymali się na chwilę i przemyśleli kto pomógł Wam być w tym miejscu w jakim jesteście. Nie ważne gdzie, co robicie. To nauczyciele w dużej mierze was ukształtowali. Nawet jeśli znalazło się paru których nie wspominacie miło na pewno byli też tacy, którym jesteście wdzięczni.

To oni nauczyli Was najbardziej potrzebnych rzeczy, pomagali, wspierali.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej poniżej zamieszczam linki, które mogą pomóc w zdobyciu poszukiwanych przez Was informacji,

A cO te nauczyciely…

Opublikowany przez Kubę Rosę Środa, 3 kwietnia 2019

Opublikowany przez Przemka Staronia Sobota, 30 marca 2019

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nauczyciel-roku-2018-rzad-moze-w-kazdej-chwili-sprawic-aby-nie-bylo-strajku,919646.html?fbclid=IwAR1J-IuLwUbOH7_jmNw3Fbz7ioYkLyVwfp9Ou8fYKbRSVqwzytA4LK6j9vs

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/darek-martynowicz/blogi/news-nauczyciel-renomowanego-liceum-mamy-dosc-dosc-terroryzmu-pon,nId,2895848?fbclid=IwAR1EWroJIEQDDRpw0qV3AMxb-_BrgvdFtbqfaP4qRrYLdxCWZc01YDrK-Z4

https://oko.press/men-kreci-i-nie-proponuje-nic-nowego-strajk-nauczycieli-coraz-bardziej-realny/?fbclid=IwAR0smyIp9KReUPxBTNMBCVWpDlbXu4tPvKB8qTfhfH2IylnsW1tAwaIDGWQ

Post Author: DodoDan

26 thoughts on “Nauczyciel też człowiek

  Marta

  (6 kwietnia, 2019 - 1:33 pm)

  No pewnie, że nauczyciel też człowiek i słusznie, że walczą o swoje. To ciężka i odpowiedzialna praca, powinna być szanowana i godnie wynagradzana.

  Dziewczyna z herbatą

  (6 kwietnia, 2019 - 1:50 pm)

  Zdecydowanie uważam, że ten protest powinien się odbyć, ale to jak teraz gnoją tych nauczycieli to straszne :/

  Agnieszka Ciemińska

  (6 kwietnia, 2019 - 2:47 pm)

  A moje uczucia są mieszane, nie idealizowała bym żadnego z zawodów, i nie wywyższała jednych nad drugimi. Nauczyciele solidni, sumienni pracowici, ale są też tacy co nazywają dzieci” d..” sa tez tacy którzy nie prowadza lekcji, tylko dlatego,że czołówka klasy pojechała na zawody , a dla reszty nie opłaca się. Nauczyciele sa różni, a co najważniejsze nie powinni robić strajku w czasie gdy dzieci mają egzaminy. to mnie smuci najbardziej.

   DodoDan

   (6 kwietnia, 2019 - 2:59 pm)

   Moim zdaniem nie jest to wywyższanie jednego zawodu nad drugim.
   A co do nauczycieli, którzy nic nie robią to w każdym zawodzie znajdą się tacy ludzie.
   Ale to nie znaczy, że nie mają prawa godnie zarabiać. Dlaczego uczciwie pracujący nauczyciele mają cierpieć przez kilku, którzy nie wywiązują się ze swoich obowiązków.

  shikatemeku

  (6 kwietnia, 2019 - 4:31 pm)

  Ja mam mieszane uczucie jeśli chodzi o protest, z jednej strony popieram i super że walczą o swoje ale z drugiej jestem po przeciwnej stronie..

  Paulina

  (6 kwietnia, 2019 - 6:27 pm)

  A ja nie dziękuje wszystkim, bo spotkałam wielu nauczycieli bez „powołania”, którzy czekali tylko na koniec lekcji…

  Mayka.ok

  (6 kwietnia, 2019 - 7:47 pm)

  Jest kilku nauczycieli, których rzeczywiście miło wspominam, zwłaszcza w kontekście nauczania mnie, ale zdecydowana większość to byli ludzie, którzy nie dość, że nie umieli przekazać wiezy, to jeszcze sami jej często nie mieli. Więcej dało mi czytanie mnóstwa książek niż jakiekolwiek lekcje. 🙂

  Warszawiak

  (7 kwietnia, 2019 - 1:49 pm)

  Nauczyciele powinni zarabiać więcej, to oczywiste…

  Vai Bewitched

  (7 kwietnia, 2019 - 2:34 pm)

  Moim zdaniem, to całkiem niehonorowe zachowanie strajkować akurat w przykładowo gimnazjalne egzaminy. Zdania raczej nie zmienię. Mają też nauczyciele dużą wygodę, bo pracują i w szkole, i w domu, mają ferie wolne i wakacje. Dużo dobrego.

   DodoDan

   (7 kwietnia, 2019 - 3:28 pm)

   Przenoszenie pracy do domu wcale nie jest takie dobre. Często moja mama przynosiła pracę do domu i siedziała do późna nad sprawdzianami swoich uczniów oraz przygotowywała się do kolejnych zajęć. Przez to miała mniej czasu dla nas. Chciałaby pani pracować jeszcze w domu zamiast spędzać czas z rodziną?
   Nie pamiętam, aby w jakiekolwiek ferie zimowe mama miała wolne. Wtedy najczęściej miała dyżury w szkolnej albo wiejskiej świetlicy do szesnastej albo zajmowała się papierologią. Zakończenie roku szkolnego dla uczniów nie jest nim dla nauczycieli. W lipcu odbywają się ostatnie rady pedagogiczne zamykające dany rok szkolny, które potrafią trwać nawet do dwudziestej. Omawiane są kwestie uczniów, którzy nie dostali promocji do następnej klasy oraz planowane są ich poprawki w sierpniu. Jej urlop zaczyna się w połowie lipca i trwa do połowy sierpnia. Potem zaczynają się egzaminy poprawkowe, kolejne rady pedagogiczne – układają plan lekcji dla uczniów oraz plan pracy na cały rok.
   Płacone mają tylko za godziny przy tablicy, a resztę – rady, spotkania z rodzicami, wycieczki – nie mają opłacane. Dostają pieniądze tylko za osiemnaście godzin swojej pracy, a pracują około czterdziestu.
   A do tego dochodzi wielka odpowiedzialność w postaci opieki nad dziećmi. Jeden nauczyciel na średnio dwadzieścioro-pięcioro uczniów, którzy nie zawsze chcą współpracować.

  Ewa

  (7 kwietnia, 2019 - 4:23 pm)

  Ja też zdecydowanie popieram nauczycieli, natomiast niekoniecznie samą formę strajku. Nawet wielu nauczycieli ją krytykuje. ALe każdy ma prawo do własnego zdania. Zdecydowanie powinni godnie zarabiać!

  MangoMania

  (7 kwietnia, 2019 - 4:40 pm)

  Mieszane mam uczucia odnośnie tego całego protestu, gdyż nauczyciele są różni, nie wszyscy mają powołanie niestety…

  Rozmyślania Yasminelli

  (7 kwietnia, 2019 - 5:05 pm)

  Nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem, że to nauczyciele w dużej mierze nas ukształtowali, a przynajmniej nie mnie. Niestety podczas mojej szkolnej przygody znacznie częściej trafiałam na „nauczycieli”, którzy byli nimi za karę, nie potrafili przekazywać wiedzy, ani tym bardziej wartości, Nauczycieli z prawdziwego zdarzenia miałam może dwóch, więc niestety w moim przypadku Twoje słowa nie mają odbicia, chyba że potraktujemy je jako wyjątek potwierdzający regułę 😉

  Atrakcyjne wakacje

  (7 kwietnia, 2019 - 5:42 pm)

  Czekamy na decyzję, co będzie

  Marek

  (7 kwietnia, 2019 - 5:56 pm)

  Do zawodu nauczyciela trzeba mieć powołanie, jak i chyba do większości zawodów (ny chyba stanie na taśmie to nie powołanie :D). Praca z dziećmi a tym bardziej z młodzieżą na pewno nie jest łatwe i tu nie wnikam. Ja w większości przypadków trafiałem na nauczycieli, którzy nie umieli mi przekazać swojej wiedzy. A co do tych strajków to już totalna przesada: Każdy weekend wolny, Wolne święta, Ferie i wakacje wolne oczywiście płatne. Mało to oni nie zarabiają, nie mówiąc o Państwowej posadzie.

  Cóż to tylko moja opinia 🙂

   DodoDan

   (7 kwietnia, 2019 - 6:03 pm)

   Już opowiadałam w komentarzach na temat „wolnych” ferii i wakacji. A co do pensji to niewiele ponad dwa tysiące po dwudziestu latach pracy to dużo?
   Nie mówiąc już, że nauczyciel musi cały czas dokształcać się i poszerzać swoją wiedzę,aby efektywnie uczyć, a za wszystko musi płacić z własnej kieszeni.

  todoarmo. pl

  (7 kwietnia, 2019 - 6:51 pm)

  W zupełności nie popieram ich strajku,

  Adrianna

  (7 kwietnia, 2019 - 7:10 pm)

  Według mnie zasługują na podwyżki bez względu na wszystko. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, jak wiele nauczyciele wkładają serca i pracy, aby wykształcić nasze dzieci.

  Rozi

  (7 kwietnia, 2019 - 7:13 pm)

  To idealny moment na strajk, nie wiadomo kiedy znowu zbiegną się dwa roczniki egzaminów na raz. Nie ma zresztą na co czekać. Nauczyciele odwalają kawał dobrej roboty, a spotykają się z coraz mniejszym szacunkiem, wariactwem związanym z nieskończoną zmianą podstawy programowej, arogancją ze strony rodziców. Jestem tu , gdzie jestem, dlatego że odpowiednie osoby na odpowiednim miejscu zaraziły mnie kiedyś swoją pasją. Sama chciałabym z czasem zacząć zarażać swoją innych, ale perspektywa zarobków odstrasza okrutnie. Jakby się tak zastanowić, ile osób w wieku studenckim myśli o rozpoczęciu pracy w szkole? Ktokolwiek? Do szkoły idą absolwenci, którzy nie odnajdują się w zawodzie. Mówi się „obroniła się chemii, a skończyła w szkole”. Czy to normalne? I kto będzie uczył nasze dzieci, jeżeli nie ma praktycznie w ogóle nowych chętnych…? Nauczyciele, jestem całym sercem z Wami. 3 razy tak, na cały ten strajk !

  Kosmetyczna Pasja

  (8 kwietnia, 2019 - 2:42 am)

  Ja szczerze powiedziawszy jestem temu całemu „zamieszaniu” obojętna. Nie jestem wielką zwolenniczką ale przeciwniczką również nie jestem.
  Bywają lepsi i gorsi nauczyciele jak i pracownicy każdego innego zawodu, fakt warunki pracy z młodzieżą są coraz gorsze – chociaż tutaj też troszkę zależy to od nauczyciela.
  Z tym, że dużo zawdzięczam nauczycielom również się nie zgodzę i też wielu znajomych podziela tą kwestię niestety, choć chciałoby się tak wyidealizować.
  A co z innymi zawodami, gdzie zarobki są także niskie (jeśli nie niższe) a mają większą odpowiedzialność – za nasze życie- i nie mają wolnych wakacji, weekendów, ferii?

   DodoDan

   (8 kwietnia, 2019 - 3:36 am)

   Z tego co się orientuję to nauczyciele to jedna z grup, które zarabiają najmniej.
   A co do „wolnych” ferii i wakacji odsyłam do innych komentarzy.

  zaczytana na zabój

  (8 kwietnia, 2019 - 8:46 am)

  Każdy ma prawo do walki o własne prawa, a innym nic do tego..

  Skucińska

  (8 kwietnia, 2019 - 10:40 am)

  Nie wiem nie znam się , więc się nie wypowiadam

  Aga

  (9 kwietnia, 2019 - 8:32 am)

  Niestety mamy odmienne zdanie. Może dlatego, że przez ten głupi strajk nauczyciele właśnie zepsują nasza przyszłość. Jutro pisze egzaminy i są ogromne komplikacje.

   DodoDan

   (9 kwietnia, 2019 - 9:48 am)

   A niby jak zepsuje?
   Przecież egzaminy i tak się odbędą tylko, że później.
   Egzaminy to nie wszystko. Świat się nie skończy tylko dlatego, że egzamin zostanie o tydzień albo miesiąc później napisany

  Bielecki.es

  (15 kwietnia, 2019 - 8:37 pm)

  Sam jestem nauczycielem i mam nadzieję, że obecny protest przyniesie zamierzony skutek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *