Gra:Poznaj(my) się – Rozdanie 6

 

„Gra Poznaj(my) się ” została zainicjowana przez Yumi Mizuno na jej blogu. Jest to coś w stylu Q&A. Mamy pytania i na nie odpowiadamy. Jeśli chcecie wiedzieć więcej albo sami wziąć w tym udział zapraszam na bloga Yumi klik

 

 

 
151. Miłość ma swoją przyczynę, koniec i początek, czy może jest czymś, czego absolutnie nie da się zmierzyć ani uzasadnić? 
Myślę, że prawdziwej miłości nie można opisać ani zmierzyć. Nie musi mieć też konkretnej przyczyny czy powodu. Ludzie kochają, bo sami chcą być kochani.
152. Czy lubisz sztukę nowoczesną?
Nie przepadam za nią. Sztuka nowoczesna powoli przestaje być jakąkolwiek sztuką. Większość to po prostu śmieci albo banalne rysunki – lepsze narysowałby już dzieciak w podstawówce. Irracjonalne jest to, że czarny pasek na białym tle jest wart fortunę.
153. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się coś ukraść?  
Nigdy.
 
154. Czego potrzebujesz, aby się dobrze bawić? Dobrego towarzystwa.
 
155. Są takie momenty w życiu, kiedy mówi się: „zabrakło mi pewności siebie”. Czasami to tylko chwila, chwilowe zawahanie, ale konsekwencje tego bywają duże. Jak u Ciebie jest z tą pewnością siebie? Były takie sytuacje, gdzie jej brak coś zmieniło, coś uciekło bezpowrotnie? 
Tak. Jak zaczynałam liceum i przez kolejne trzy lata, nie potrafiłam znaleźć w sobie odwagi, aby się z kimś zaprzyjaźnić.
Nie jestem zbyt pewna siebie w kontaktach między ludzkich.
156. Co sądzisz o nastoletnich matkach i ojcach?
Ludzie, którzy są zbyt młodzi. Nie są nauczeni odpowiedzialności za drugą osobę. To po prostu dzieci, które mają dzieci. Są za młodzi.
 
157. Amortencja to silny eliksir miłosny, który dla każdego przybiera zapach tego, co go najbardziej pociąga. Jak Ci się wydaje, czym by pachniała dla Ciebie? 
Myślę, że pachniał by różami.

158. Zjadając coś zastanawiasz się skąd pochodzi? Zwracasz uwagę na to co jesz? Starasz się odżywiać zdrowo? Co najbardziej lubisz jeść?
Zwykle kupuję rzeczy w sklepach spożywczych. I staram się jeść zdrowo. A najbardziej lubię jeść łososia i makaron z sosem serowo-śmietanowym.
 
159. Twoim zdaniem, jaka jest najokrutniejsza rzecz, która może zostać wyrządzona drugiemu człowiekowi? 
Odebranie mu człowieczeństwa. Traktowanie jak robaka, szkodnika. Jak kogoś bezwartościowego.

160. Jak reagujesz, kiedy w Twoim otoczeniu ktoś zaczyna płakać?
Chcę pomóc.

163. Czy pamiętasz swój pierwszy dzień w szkole
Nie bardzo.
167. Mówi się, że „zemsta jest rozkoszą bogów”, jednocześnie dodaje się, że „mszczą się tylko słabi”. To w końcu jak jest Twoim zdaniem z tą zemstą? Jest ona cechą silnych czy słabych ludzi, a może są jakieś kryteria kiedy należy i kiedy trzeba się mścić, a kiedy nie?
Uważam, że w ogóle nie powinniśmy się mścić. Zemsta niczego nie rozwiązuje , a jedynie pogarsza sprawę.

169. Każdy z nas ma jakieś oczekiwania względem pracy i widzi rynek pracy. Zatem jakie są Twoje oczekiwania względem ewentualnego zatrudnienia? (kwota, przełożeni, jakość usług, czy kierunek usług). Czy współczesny rynek pracy Ci to gwarantuje?
Mam nadzieję, że w ogóle uda mi się znaleźć pracę w zawodzie jakim chcę. Współczesny rynek pracy bardzo szybko się zmienia. Nikt nie jest mi wstanie zagwarantować, czy za 10 lat nadal będę potrzebne zawody, co teraz.
 
170. Dokończ według własnego uznania: Czego oczy nie widzą…
Tego sercu nie żal.
171. Nie raz spotkałam się z pytaniem, czy wybaczyłoby się zdradę. Odwróćmy szachownicę. Czy Ty jesteś w stanie być kochankiem/kochanką wiedząc, że obiekt Twoich westchnień jest już po ślubie (a nawet może mieć dzieci)?
Nie potrafiłabym zostać kochankiem takiej osoby. Nie chciałabym niszczyć komuś życia.
172. Wyobraź sobie, że przez nadzwyczajny zbieg okoliczności zostajesz władcą niepodzielnym i absolutnym jakiegoś przeciętnego kraju. Jakim będziesz władcą? Jakie będą Twoje priorytety? Co zamierzasz zrobić z władzą?
Sprawiedliwym i dobrym. Chciałabym dbać o dobro ogółu, a nie o własne. Moim priorytetem byłaby wiedza. Rozwój technologii mógłby pomóc społeczności.
 
173. Posiadasz jakąś nietypową umiejętność? 
Nie mam żadnej nietypowej umiejętności.

174. Skoro mamy świadomość tego, że horrory to tylko aktorzy i efekty specjalne, dlaczego dalej panicznie się ich boimy? A może jesteś tym wyjątkiem, który się nie boi?
Od dawna nie przerażają mnie horrory. Aby znaleźć jakiś dobry muszę się namęczyć. Większość mnie po prostu nudzi.
A horrory typu “Piła” obrzydzają.
 
175. Co byś powiedział/a osobie, która właśnie ma popełnić samobójstwo rzucając się z dachu wieżowca? 
Starałam się jakoś dotrzeć do tej osoby. Chyba powiedziałabym coś w stylu “ tak łatwo dajesz się pokonać? Nie chcesz zrobić wrogom na złość i pokazać im, że masz siłę?”

177. Kiedy ostatni raz zachwyciłaś się pięknym widokiem, kolorem nieba lub smakiem owoców? 
Co noc zachwycam się nocnym niebem oraz blaskiem gwiazd.
178. Co według Ciebie jest gorsze: uszczęśliwianie kogoś na siłę czy pozostawienie go w nieszczęściu?  
Obydwie rzeczy są straszne, ale chyba gorsze jest uszczęśliwianie kogoś na siłę. Czasami możemy tym pogorszyć sytuację. Ale z drugiej strony zostawienie kogoś też jest złe. Chyba po prostu zostałabym przy tej osobie, a jeśli chciałaby mojej pomocy to bym pomogła.

179. Większość ludzi podczas przerw w szkole pali, je, sika, uczy się i takie oczywiste rzeczy. A znasz kogoś kto podczas przerw robi coś niezwykle nietypowego? Jeśli tak – co to jest? 
Nie
180. Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek przeżywać świat przedstawiony książki na tyle, by „żyć” w nim wraz z bohaterem podczas czytania? Który tytuł dostarczył Ci tak intensywnych wrażeń? 
Każda książka powodu, że czuję się częścią świata. Gdy czytam książkę, czuję jakbym oglądała film.

 

Post Author: DodoDan

7 thoughts on “Gra:Poznaj(my) się – Rozdanie 6

  Anna Stola

  (12 października, 2018 - 6:11 pm)

  Pierwszy raz słyszę o takiej "grze". Muszę zgłębić temat:) Fajnie, że można się dzięki takiej grze dowiedzieć jak wiele mnie łączy z ludźmi, których nawet nie znam:)

  Karolina / Nasze Bąbelkowo

  (13 października, 2018 - 3:15 am)

  Ciekawy pomysł na grę i post 🙂 W kilku kwestiach jesteśmy do siebie podobne – ale na wiele pytań odpowiedziałabym zupełnie inaczej 😉

  Pokularna

  (13 października, 2018 - 5:33 am)

  Pierwszy raz czytam o takiej formie na blogu. Świetna opcja, żeby lepiej poznać 😉

  Ja Zwykła Matkaa Klaudia

  (13 października, 2018 - 7:24 am)

  Takie trochę złote myśli? Tylko pytania nie co ambitniejsze 🙂

  Justyna

  (26 października, 2018 - 7:20 pm)

  Nie znałam tego wcześniej, fajna sprawa

  Justyna

  (26 października, 2018 - 7:20 pm)

  Nie znałam tego wcześniej, fajna sprawa

  Iza

  (26 października, 2018 - 8:25 pm)

  Ciekawa forma przedstawienia się bliżej, nie znałam jej wcześniej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *