Gra: Poznaj(my) się 3

Wiem, miał być rozdział, ale jakoś tak nie miałam w ogóle głowy do pisania. Zawsze coś musi mi przeszkodzić – to nauka słówek, zadania z matmy albo coś innego. 

Dlatego dzisiaj jest kolejne rozdanie. 

„Gra Poznaj(my) się ” została zainicjowana przez Yumi Mizuno na jej blogu. Jest to coś w stylu Q&A. Mamy pytania i na nie odpowiadamy. Jeśli chcecie wiedzieć więcej albo sami wziąć w tym udział zapraszam na bloga Yumi klik

 

62 Dylemat moralny: W przypadku zagrożenia ciąży i ryzyka śmierci matki i/lub dziecka lekarz pierwszorzędnie powinien ratować życie matki, czy nienarodzonego jeszcze człowieka? 
Myślę, że powinien ratować matkę. Starając się ratować dziecko, ryzykuje nie tylko życiem matki, ale i dziecka. Nie ma też gwarancji, że dziecko przeżyje. Przynajmniej ja tak uważam, jednak to sprawa, na którą każdy inaczej zareaguje.  
 
63 Świętujesz Wielkanoc? Jeśli tak to robisz to dla siebie, czy tylko ze względu na rodzinę? 
Świętuję Wielkanoc ze względu na rodzinę. Lubię spędzać z nimi czas, a święta to do tego idealna okazja.  
 
64 Kiedy jest dobry czas, żeby „pójść na swoje”? 
Myślę, że jak jesteśmy w stanie sami się utrzymać. 
 
65 Czy jest jakaś cecha oczu, którą uważasz za niezwykle fascynującą? (np. kolor tęczówki, kształt, heterochronia) 
Nie. Mam normalne oczy.  
 
66 Opowiedz jakąś zabawną historię z czasów twego dzieciństwa. 
 
Jakaś zabawna historia z dzieciństwa…   
Jakoś nic nie może mi wpaść do głowy.  

67 Przypomnij sobie sytuację (bądź sytuacje) kiedy najbardziej się bałeś/. Czym było to spowodowane? 
Jak poszłam na szczepienia jako dziecko. Okropnie się bałam i o mało co nie zemdlałam w przychodni. Było to spowodowane moim irracjonalnym lękiem przed igłami.  
 
68 Czego NIE zabrałbyś/zabrałabyś ze sobą na bezludną wyspę? 
 
Szminki 

69 Wierzysz w karmę? 
Raczej tak, ponieważ dobre uczynki wracają do ludzi. Jak komuś pomożemy, to ta osoba może pomóc komuś innemu. A jak my będziemy w złej sytuacji, to ktoś może nam pomóc. Taki efekt motyla. Jakby pomożemy komuś to ta osoba pomoże komuś, kto nam w przyszłości pomoże. I działa to też odwrotnie w przypadku złych uczynków.  

70 Jaki wynalazek XXI wieku (podkreślam XXI wieku) jest dla Ciebie znaczący i budzi Twój podziw? 
Google wirtualnej rzeczywistości to cudeńko, które chciałabym wypróbować 
  
71 Stwórz własną listę cudów świata. Co na niej się znajdzie? 

Wielki Mur chiński, Petra, Machu Picchu, Koloseum, Tadż Mahal, wodospady Niagara, Stonehenge. 

72 Twoim zdaniem, dlaczego młodzież podchodzi lekceważąco do lekcji religii oraz do nauczycieli religii? Gdzie leży błąd wychowawczy – w środowisku uczniów, czy ze strony nauczycieli? 
Myślę, że błędem było wprowadzenie religii do szkół. Religia stała się zapychaczem czasu, gdzie nie robimy nic istotnego – i nie chce nikogo przy tym obrażać -rok w rok powtarzane jest to samo – a przynajmniej jest tak u mnie.  
Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć, czegoś więcej zawsze może pójść do kościoła. 
  
73 Wyobraź sobie najgorszą, najboleśniejszą i najhaniebniejszą torturę na świecie. Nie musi kończyć się śmiercią, choć może. Jak będzie wyglądał jej przebieg i na czym będzie polegała? Za jakie przewinienia skazywałoby się na nią? 
Nie potrafię wymyślić takiej kary i tak istnieje już dużo niezwykle bolesnych tortur, więc po co jeszcze jedna. Osobiście uważam, że jedną z najgorszych jest systematycznie, w krótkich odstępach czasu spadanie kropel wody na czoło więźnia. Jeśli dobrze pamiętam to nazywa się chińska tortura wodna. 
 
74 Wyobraź sobie, że budzisz się jutro i nagle okazuje się, że najważniejsza/najbliższa/ukochana Ci osoba w nocy w jakiś niewytłumaczalny sposób zmieniła płeć. Jak reagujesz, co myślisz, co czujesz, co robisz, jak się zachowujesz, co postanawiasz? 
Na początku razem z tą osobą byśmy pokładały się ze śmiechu na podłodze. I pewnie wykorzystałybyśmy tą sytuacje do jakiś żartów.  
A potem pewnie byśmy poczekały, aż efekt minie.  
 
75 Jak wyglądałoby Twoje wymarzone miejsce odpoczynku? 
 
Mój pokój, jeśli jestem sama albo jakiekolwiek inne miejsce, jeśli jestem z rodziną.  

76 Która z bajek Disneya najbardziej Ci się podoba i dlaczego? 
„Planeta Skarbów” z 2002 roku, jest moją ulubioną bajką ze względu na fabułę. Jest zupełnie inna od reszty bajek Disneya. Głównym bohaterem nie jest jakaś księżniczka tylko żądny przygód chłopak. Fabuła odbiega od utartego schematu i potrafi być zaskakująca. 

http://www.filmweb.pl/film/Planeta+skarbów-2002-32254 

77 Jakie wartości, spostrzeżenia i nauki pojęłaś/pojąłeś dzięki bajkom/baśniom jakie były Ci czytane w dzieciństwie? Innymi słowy – czego się nauczyłeś/? 
Nie ważne jak ktoś wygląda, liczy się to co ma w sercu. – „Piękna i Bestia” Gabrielle-Suzanne de Villeneuve 
Prawdziwa miłość jest zdolna przezwyciężyć, nawet śmierć. – „Bracia Lwie Serce” Astrid Lingren 
  
78 Powiedzmy, że masz szansę, pieniądze i wszystkie potrzebne czynniki, by móc zrobić COŚ. Duże coś przez duże c. Naprawdę fajna sprawa; możesz wybrać czym to jest. Kompletnie dowolnie. Wszystkie chwyty dozwolone. Czym stałoby się „coś” w Twoich rękach? 
Podróż dookoła świata. Chciałabym odwiedzić wiele krajów (Japonie, Norwegie, USA) zobaczyć zapierające dech w piersiach zabytki oraz interesujące budynki (Notre Dam, Stonehenge) z aparatem w ręku.  
 
80 Talizman chroniący nas przed złem – Jak go sobie wyobrażasz? Jest częścią biżuterii, garderoby, a może zwykłym przedmiotem? Z czego jest wykonany i na jakich zasadach działa? Odstrasza, wyłapuje? Stwórz swój „amulet”, którego zadaniem będzie chronienie Ciebie. (Wyobraźnio, działaj. Bez ograniczeń.) 
Myślę, że byłoby to coś na wzór łapacza snów. Miałoby dużo różnokolorowych piór oraz koralików, przewiązanych sznurkiem do noszenia na szyi. Działałoby to na zasadzie gromadzenia w naszyjniku pozytywnej energii, która chroniłaby nas przed złymi istotami.  
W kontakcie z nimi powodowałby, że stawalibyśmy się dla nich niewidoczni. 
 
81 Jaka jest Twoja definicja przyjaźni? 
Myślę, że przyjaźń to relacja dwojga ludzi, którzy mogą sobie bezgranicznie ufać i poprosić o pomoc w każdej chwili. Ludzie, którzy się od nas nie odwrócą i zrozumieją nas.   
 
83 Czy są jakieś kwiaty/ rośliny, które darzysz szczególnym sentymentem? 
Może zabrzmi to banalnie, ale bardzo podobają mi się róże.
  
84 Jaką jesteś barwą? 
Fiolet. Myślę, że jestem fioletem. Jest to kolor, który mnie po prostu do siebie przyciąga.  
 
85 Czy Twoim zdaniem magia istnieje? 
Wolę myśleć, że tak. Jest wiele rzeczy na tym świecie, których nie możemy wytłumaczyć naukowo. Ale może po prostu ich jeszcze nie rozumiemy. Ja wole wierzyć w magię, bo może ona być po prostu zwykłym szczęściem, miłością, czymś czego nie potrafimy zdefiniować.  
 
86 Chciał(a)byś mieć egzotyczne zwierzę? Czy może wolisz nie ingerować w ich środowisko i pozostawić je w ich naturalnych miejscach występowania? Co sądzisz o trzymaniu zwierząt w zoo oraz w cyrku?  
Chciałabym mieć w domu białego tygrysa. Ogromnie mi się podobają, jednak jest to takie nierealne marzenie. Nie potrafiłabym zapewnić temu zwierzęciu takiego życia jakie musi mieć. 
I jestem za ogrodami zoologicznymi. One w pewnym stopniu pomagają przetrwać różnym gatunkom. Inna sprawa jest z cyrkiem. Tu raczej trudno rozstrzygnąć, czy jest to dobre, czy złe miejsce dla zwierząt. Te zwierzęta wychowały się tam i nic innego oprócz sztuczek nie umieją. Nie potrafiłyby przeżyć w naturalnym środowisku. Jeśli trzymane są w godnych warunkach, to myślę, że cyrki mogą być ich domem.  
 

89 Honor i odwaga to cechy które musimy nabyć? Dorosnąć do nich? Czy jak ktoś ich nie posiada to już nie nabędzie? Jak sądzisz? 
Myślę, że każdy człowiek ma swój honor, swoje zasady, których przestrzega – swoją moralność. 
A odwaga to inna rzecz. Myślę, że jest to zachowanie w sytuacji kryzysowej, gdy nie będziemy myśleli tylko o sobie, ale i o dobru innych. 
  
90 Posiadasz jakieś znaki szczególne (jeśli mowa o wyglądzie czy zachowaniu)? 
W wyglądzie nie. W zachowaniu też raczej nie, ale moja siostra mówi, że specyficznie zaczesuję włosy ręką.
 

Post Author: DodoDan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *