Pomysły na opowiadania – za dużo czasu?

Kilka godzin więcej w ciągu dnia

Wszyscy teraz siedzimy w domach i mamy przez to więcej czasu. Nie tracimy go już na kilku godzinne dojazdy do pracy czy szkoły. W moim przypadku były to trzygodzinne dojazdy pociągiem na studia. Półgodziny autem, godzina pociągiem, a wieczorem powtórka.

Dlatego nagle w ciągu dnia znalazło się kilka dodatkowych godzin. Te kilka dodatkowych godzin spowodowało, że pojawiło się kilka kolejnych pomysłów na opowiadania. Tylko, czy uda mi się je wszystkie kiedyś napisać?

Pomysły

Pomysły – może za dużo?

Często jak mam dużo czasu na przemyślenia kończy się tym, że wpadnie mi do głowy kilka pomysłów na nowe opowiadania. Nie wszystkie nadają się na dobrą historię. Część padnie w przed biegach, bo przy dłuższym przemyśleniu są po prostu drętwe. Tylko kilka z nich nadaje się do czegoś. A przy tworzeniu konspektów to odpada jeszcze więcej pomysłów. Bo nie fabuła jakoś się nie układa. Postacie są za płytkie…

Na koniec tylko dwa albo jeden pomysł przeradzają się w pełne opowiadania.

Obecnie mam sześć konspektów opowiadań w tym pomysły na powieści dwu albo trzytomową. Tylko jakoś trudno się za to wszystko zabrać.

Niby teraz jest czas, ale piszę przecież „Opowieści z Przeszłości”. A jednak dokończenie tego opowiadania trochę zajmie.

Raczej będę pisać opowiadania po kolei. Może dwa równocześnie, ale poprzednie doświadczenia mówią, że lepiej nie zaczynać za dużo opowiadań. Wtedy można się łatwo pogubić – pomylić jakieś fakty, czy postacie.

Chociaż jak wymyśli się nowy świat i opowieść jaka ma się w nim rozegrać to, aż człowieka energia rozpiera, aby się wziąć od razu za pisanie. Tylko nie bardzo można, bo ma się już zaczęte inne. A jak się zacznie kolejne opowiadanie, to nie wiadomo, czy się wróci do poprzedniego.

Dlatego trochę poczekam… Uda mi się skończyć „Opowieść z Przeszłości”, bo jesteśmy coraz bliżej końca, a potem zobaczymy za co kolejne się wezmę.

A jak u Was? Co robicie? Rozwijacie swoje pasje? Sprzątacie dom? Czy może nadrabiacie zaległości na Netlifx/HBO?

0 0 vote
Article Rating

Post Author: DodoDan

Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
6 miesięcy temu

Ja tam nie mam żadnego dodatkowego czasu wolnego, więc muszę się z pomysłami na moje pisanie wyrabiać jak zawsze.

Monika MonimePL
6 miesięcy temu

Pomysły dobrze jest spisywać, choć jak mawiał bodajże King: jeśli rano się obudzisz i stwierdzisz, że sen był dobrym pomysłem na książkę poczekaj do wieczora. Jak wieczorem tak będzie – to był to dobry pomysł.

alexxiape
6 miesięcy temu

ja nie robię nic co miałam zaplanowane – siedzę/leżę ,czasem coś posprzątam i tyle 😉 nic innego nie robię,bo wiem że mogę to zrobić jutro 😉

Lekko Wstawieni
6 miesięcy temu

Z własnego doświadczenia mogę się zgodzić z tym, że zaczynanie kilku opowiadań na raz, to najszybsza droga do nieskończenia żadnego. Najlepiej jest się zawziąć i dokończyć jedno. Co z resztą pomysłów? Ja lubię sobie je zapisywać gdzieś na kartce, aby całkowicie nie przepadły, a potem rozwijać je wieczorami w głowie. Z czasem wykreowane przeze mnie postacie są jak wymyśleni przyjaciele, którzy żyją w mojej głowie i czekają na moment, w którym postanowię ruszyć dupę i spisać ich przygody. Zazwyczaj jednak daję im trochę odleżeć i przeczekać, czasem kilka tygodni. Jeśli pozostają mi tak samo bliskie, wtedy stwierdzam, że zasługują na… Czytaj więcej »

Ciekawska Magdalena
Ciekawska Magdalena
6 miesięcy temu

Mi tak czas leci że aż mi co brak

I am Emilia
6 miesięcy temu

Na pewno znajdziesz aby coś napisać . czekam na nowe opowiadania.

Krystyna
6 miesięcy temu

Dobry pomysł, skoro masz wenę twórczą 🙂

Wędrówki po kuchni
6 miesięcy temu

Mnie to brakuje czasu na wszystko niestety, więc w biegu jak zawsze

Aga
Aga
6 miesięcy temu

Hmm ciekawy artykuł 🙂 my lubimy mieć zawsze coś zaplanowanego!

Adrianna
6 miesięcy temu

Myślę, że warto realizować swoje pomysły, bo nigdy nie wiadomo, który tekst komu może się spodziewać. Pisz, bo masz do tego dryg!

Donna
Donna
6 miesięcy temu

Faktycznie przy dojazdach traci się wiele czasu.. fajnie, że można go teraz inaczej wygospodarować. Ja staram się w wolnych chwilach maksymalnie wyciszyć 🙂

Marta
6 miesięcy temu

A nie chciałabyś mi pożyczyć tych 3 godzin? Mnie w tej sytuacji brakuje około 4 godzin w ciągu dnia, więc z pewnością bym je dobrze wykorzystała 😀

krystynabozenna
6 miesięcy temu

To trzeba mieć talent by wymyślać opowieści, ja nie potrafię…

justyna
justyna
6 miesięcy temu

Nadrabiam blogowe zaległości i już wychodzę na prostą! Dostałam też propozycję napisania opowiadania, więc kwarantanna pracowita!

Justyna Nadine
6 miesięcy temu

napisz mi na emila jak zaczacz pisac opwiadania czy pomozesz mi na początku a pomysł na opwiadania to już cos jest początek

Justyna Nadine
6 miesięcy temu
Reply to  Justyna Nadine

lub najlepiej na facbook

Justyna
Justyna
6 miesięcy temu

Ja nadrabiam zaległości z kolorowankami i pisaniem u dzieci

Wędrówki po kuchni
6 miesięcy temu

Mnie by się przydało trochę wolnego czasu na odpoczynek, bo jak na razie to jestem na dużych obrotach

Atrakcyjne wakacje
6 miesięcy temu

Wysprzątane mamy już wszystko co się dało

Bielecki.es
6 miesięcy temu

U mnie statystyczny dzień się skrócił ze względu na nauczanie zdalne