Pomysły na opowiadania – za dużo czasu?

Kilka godzin więcej w ciągu dnia

Wszyscy teraz siedzimy w domach i mamy przez to więcej czasu. Nie tracimy go już na kilku godzinne dojazdy do pracy czy szkoły. W moim przypadku były to trzygodzinne dojazdy pociągiem na studia. Półgodziny autem, godzina pociągiem, a wieczorem powtórka.

Dlatego nagle w ciągu dnia znalazło się kilka dodatkowych godzin. Te kilka dodatkowych godzin spowodowało, że pojawiło się kilka kolejnych pomysłów na opowiadania. Tylko, czy uda mi się je wszystkie kiedyś napisać?

Pomysły

Pomysły – może za dużo?

Często jak mam dużo czasu na przemyślenia kończy się tym, że wpadnie mi do głowy kilka pomysłów na nowe opowiadania. Nie wszystkie nadają się na dobrą historię. Część padnie w przed biegach, bo przy dłuższym przemyśleniu są po prostu drętwe. Tylko kilka z nich nadaje się do czegoś. A przy tworzeniu konspektów to odpada jeszcze więcej pomysłów. Bo nie fabuła jakoś się nie układa. Postacie są za płytkie…

Na koniec tylko dwa albo jeden pomysł przeradzają się w pełne opowiadania.

Obecnie mam sześć konspektów opowiadań w tym pomysły na powieści dwu albo trzytomową. Tylko jakoś trudno się za to wszystko zabrać.

Niby teraz jest czas, ale piszę przecież „Opowieści z Przeszłości”. A jednak dokończenie tego opowiadania trochę zajmie.

Raczej będę pisać opowiadania po kolei. Może dwa równocześnie, ale poprzednie doświadczenia mówią, że lepiej nie zaczynać za dużo opowiadań. Wtedy można się łatwo pogubić – pomylić jakieś fakty, czy postacie.

Chociaż jak wymyśli się nowy świat i opowieść jaka ma się w nim rozegrać to, aż człowieka energia rozpiera, aby się wziąć od razu za pisanie. Tylko nie bardzo można, bo ma się już zaczęte inne. A jak się zacznie kolejne opowiadanie, to nie wiadomo, czy się wróci do poprzedniego.

Dlatego trochę poczekam… Uda mi się skończyć „Opowieść z Przeszłości”, bo jesteśmy coraz bliżej końca, a potem zobaczymy za co kolejne się wezmę.

A jak u Was? Co robicie? Rozwijacie swoje pasje? Sprzątacie dom? Czy może nadrabiacie zaległości na Netlifx/HBO?

Post Author: DodoDan

23
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
Bielecki.esAtrakcyjne wakacjeWędrówki po kuchniJustynaJustyna Nadine Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Beata
Gość

Ja tam nie mam żadnego dodatkowego czasu wolnego, więc muszę się z pomysłami na moje pisanie wyrabiać jak zawsze.

Monika MonimePL
Gość

Pomysły dobrze jest spisywać, choć jak mawiał bodajże King: jeśli rano się obudzisz i stwierdzisz, że sen był dobrym pomysłem na książkę poczekaj do wieczora. Jak wieczorem tak będzie – to był to dobry pomysł.

alexxiape
Gość

ja nie robię nic co miałam zaplanowane – siedzę/leżę ,czasem coś posprzątam i tyle 😉 nic innego nie robię,bo wiem że mogę to zrobić jutro 😉

Lekko Wstawieni
Gość

Z własnego doświadczenia mogę się zgodzić z tym, że zaczynanie kilku opowiadań na raz, to najszybsza droga do nieskończenia żadnego. Najlepiej jest się zawziąć i dokończyć jedno. Co z resztą pomysłów? Ja lubię sobie je zapisywać gdzieś na kartce, aby całkowicie nie przepadły, a potem rozwijać je wieczorami w głowie. Z czasem wykreowane przeze mnie postacie są jak wymyśleni przyjaciele, którzy żyją w mojej głowie i czekają na moment, w którym postanowię ruszyć dupę i spisać ich przygody. Zazwyczaj jednak daję im trochę odleżeć i przeczekać, czasem kilka tygodni. Jeśli pozostają mi tak samo bliskie, wtedy stwierdzam, że zasługują na… Czytaj więcej »

Ciekawska Magdalena
Gość
Ciekawska Magdalena

Mi tak czas leci że aż mi co brak

I am Emilia
Gość

Na pewno znajdziesz aby coś napisać . czekam na nowe opowiadania.

Krystyna
Gość

Dobry pomysł, skoro masz wenę twórczą 🙂

Wędrówki po kuchni
Gość

Mnie to brakuje czasu na wszystko niestety, więc w biegu jak zawsze

Aga
Gość
Aga

Hmm ciekawy artykuł 🙂 my lubimy mieć zawsze coś zaplanowanego!

Adrianna
Gość

Myślę, że warto realizować swoje pomysły, bo nigdy nie wiadomo, który tekst komu może się spodziewać. Pisz, bo masz do tego dryg!

Donna
Gość
Donna

Faktycznie przy dojazdach traci się wiele czasu.. fajnie, że można go teraz inaczej wygospodarować. Ja staram się w wolnych chwilach maksymalnie wyciszyć 🙂

Marta
Gość

A nie chciałabyś mi pożyczyć tych 3 godzin? Mnie w tej sytuacji brakuje około 4 godzin w ciągu dnia, więc z pewnością bym je dobrze wykorzystała 😀

krystynabozenna
Gość

To trzeba mieć talent by wymyślać opowieści, ja nie potrafię…

justyna
Gość
justyna

Nadrabiam blogowe zaległości i już wychodzę na prostą! Dostałam też propozycję napisania opowiadania, więc kwarantanna pracowita!

Justyna Nadine
Gość

napisz mi na emila jak zaczacz pisac opwiadania czy pomozesz mi na początku a pomysł na opwiadania to już cos jest początek

Justyna Nadine
Gość

lub najlepiej na facbook

Justyna
Gość
Justyna

Ja nadrabiam zaległości z kolorowankami i pisaniem u dzieci

Wędrówki po kuchni
Gość

Mnie by się przydało trochę wolnego czasu na odpoczynek, bo jak na razie to jestem na dużych obrotach

Atrakcyjne wakacje
Gość

Wysprzątane mamy już wszystko co się dało

Bielecki.es
Gość

U mnie statystyczny dzień się skrócił ze względu na nauczanie zdalne